USA

USA

"Trwa wymiana korespondencji" między Trumpem a Kimem

Prezydent USA Donald Trump otrzymał list od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w ramach utrzymywania kontaktów po czerwcowym szczycie w Singapurze, na którym omawiali między innymi denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - potwierdził w czwartek Biały Dom.

Kongres uchwalił rekordowy budżet Pentagonu

Kongres USA ostatecznie uchwalił w środę budżet Pentagonu na rok finansowy 2019 w rekordowej wysokości 716,3 miliarda dolarów. Ustawa wymaga już tylko podpisu prezydenta Trumpa.

Erdogan o Trumpie: język gróźb nikomu nie pomoże

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w środę, że "język gróźb", jakim posługują się Stany Zjednoczone, nikomu nie pomoże. Na stosunkach między Ankarą a Waszyngtonem kładzie się cieniem między innymi sprawa amerykańskiego pastora oskarżonego w Turcji o terroryzm.

Rozpoczął się proces współpracownika Trumpa. "Nie było żadnej zmowy"

Przed rozpoczynającym się we wtorek procesem byłego szefa swojego sztabu wyborczego, Paula Manaforta, prezydent USA Donald Trump oświadczył, że nie było żadnej zmowy między jego sztabem i Rosjanami. Manafort usłyszał 12 zarzutów w prowadzonym przez specjalnego prokuratora śledztwie dotyczącym domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

Trump powitał swojego "nowego przyjaciela" z Europy

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek w Białym Domu, w czasie wizyty nowego premiera Giuseppe Contego, nawiązanie strategicznego partnerstwa z Włochami w dziedzinie bezpieczeństwa, imigracji i walki z terroryzmem.

Strzały w domu spokojnej starości. Pięć osób nie żyje

Co najmniej pięć osób zostało zastrzelonych w miejscowości Robstown w stanie Teksas. Jak podały w piątek wieczorem czasu lokalnego media, ciała trzech osób znaleziono w miejscowym domu spokojnej starości, a dwie w budynku położonym nieopodal.

Prawnik Trumpa: prezydent wiedział o spotkaniu z Rosjanami

Wieloletni adwokat Donalda Trumpa Michael Cohen powiedział, że obecny prezydent z wyprzedzeniem wiedział o spotkaniu swojego syna Donalda Trumpa Juniora i czołowych przedstawicieli swojego sztabu wyborczego z rosyjską delegacją - podały w piątek amerykańskie media. W 2016 roku w czasie rozmów w Trump Tower prawniczka Natalia Weselnicka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

"Stany Zjednoczone muszą ponownie przemyśleć swoje podejście"

USA nic nie osiągną, grożąc Ankarze - oświadczył rzecznik prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Wcześniej prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że USA nałożą "szerokie sankcje na Turcję", jeśli nie zostanie uwolniony przetrzymywany w tureckim areszcie amerykański pastor Andrew Brunson.

Nie wiedział, że ma uniesioną skrzynię. Skończyło się wypadkiem

Nagranie z auta jadącego za tirem uchwyciło moment wypadku. Na Florydzie kierowca samochodu wywrotki roztrzaskał skrzynię ładunkową o zawieszone nad ulicą znaki drogowe. Przyczyną wypadku była awaria układu hydraulicznego, który w trakcie jazdy zaczął podnosić skrzynię. Kierowcy nic się nie stało.

Wybuch przed ambasadą USA w Pekinie

Przed budynkiem amerykańskiej ambasady w stolicy Chin doszło do wybuchu. Według CNN powołującej się na rzecznika placówki, była to bomba. Na nagraniach i zdjęciach w mediach społecznościowych widać chmurę dymu i biegających policjantów. Pekińska policja podała z kolei, że eksplodowało "urządzenie wybuchowe".

Amerykanie przyznają: Korea nadal produkuje materiały do bomb

- Korea Północna nadal produkuje materiały rozszczepialne do bomb nuklearnych, pomimo swojej obietnicy denuklearyzacji - przyznał sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Nie chciał jednak publicznie mówić o szczegółach. Zadeklarował, że pomimo tego negocjacje z Koreą Północną postępują.