USA

USA

Rosyjski haker, złapany w Czechach, przekazany USA

Władze Republiki Czeskiej zdecydowały o ekstradycji do USA rosyjskiego hakera Jewgienija Nikulina - poinformował rzecznik czeskiego ministerstwa sprawiedliwości. Agencja CTK podała, że samolot z mężczyzną, którego wydania domagała się też Rosja, odleciał do Stanów Zjednoczonych w czwartek.

Kolejna dymisja w Białym Domu

Dotychczasowy sekretarz do spraw weteranów David Shulkin został w środę odwołany ze stanowiska. Prezydent Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza powierzyć to stanowisko prezydenckiemu lekarzowi Ronny'emu Lynn Jacksonowi.

Skandal w klinice leczenia niepłodności. Stracone szanse na dzieci

Cztery tysiące szans na posiadanie dzieci zostało bezpowrotnie straconych. Tyle właśnie jajeczek i embrionów na początku marca uległo zniszczeniu w jednej z klinik leczenia niepłodności w amerykańskim Ohio. Okazało się, że alarm, który miał powiadamiać personel medyczny, że dzieje się coś złego, był wyłączony. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Stany Zjednoczone wydalą z kraju 60 Rosjan

W odpowiedzi na atak z Salisbury w Wielkiej Brytanii i pogwałcenie przez Rosję zasad rozprzestrzeniania broni chemicznej, Stany Zjednoczone wydalą 48 rosyjskich oficjeli pracujących w misji tego kraju w USA oraz 12 członków rosyjskiego przedstawicielstwa przy ONZ - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Biały Dom stwierdził, że ""dzisiejsze działania sprawiają, że Stany Zjednoczone są bezpieczniejsze".

"Proizraelski jastrząb" nowym doradcą Trumpa. "To presja na Iran"

Iran powinien wzmocnić stosunki z Rosją i Chinami, by przeciwstawić się twardszej postawie USA, oczekiwanej po mianowaniu przez prezydenta Donalda Trumpa Johna Boltona na doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego - cytują media wpływowego irańskiego deputowanego.

Trump decyduje w sprawie osób transpłciowych w armii

Prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do wojska. Pozostawił ministrowi obrony Jamesowi Mattisowi możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna.

Nie żyje kobieta potrącona przez autonomiczny samochód. Co wiemy o wypadku

Policja z Arizony opublikowała nagranie ze śmiertelnego wypadku z udziałem w pełni autonomicznego samochodu. Widać na nim zaskoczenie operatora sprawującego nadzór nad jazdą oraz kobietę, która pojawiła się na drodze kilka sekund przez uderzeniem. O wypadku wiemy coraz więcej, wiele pytań pozostaje jednak nadal bez odpowiedzi.

Wyszła kupić lody, nigdy nie wróciła. Banknot może pomóc rozwikłać zagadkę

Po dziewiętnastu latach pojawiły się nowe poszlaki w sprawie zaginięcia 11-letniej dziewczynki w Arizonie. W 1999 roku Mikelle Biggs wyszła przed dom, aby kupić lody. Nigdy nie wróciła do rodziców. Teraz w ręce policji trafił banknot, który może zawierać wskazówki dotyczące dalszego losu 11-latki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.