Polityka zagraniczna USA

Polityka zagraniczna USA

Podróż w czasie kryzysu. Trump wyruszy do Azji

Prezydent USA Donald Trump uda się z początkiem listopada do Japonii, gdzie odbędzie rozmowy z premierem Japonii Shinzo Abe - poinformował we wtorek Biały Dom. Wizyta w Tokio będzie pierwszym etapem azjatyckiej podróży Donalda Trumpa.

"Akt narodowego upokorzenia". Trump przyjął premiera Malezji

Prezydent Trump przyjął we wtorek w Białym Domu premiera Malezji Mohameda Najiba Razaka. Jak wynika z ustaleń śledczych z ministerstwa sprawiedliwości USA, jest on podejrzany o zdefraudowanie między innymi z rządowego funduszu 1MDB 4,5 miliarda dolarów.

Reuters: powstaje bardziej agresywna strategia USA wobec Iranu

Prezydent Donald Trump rozważa przyjęcie nowej strategii, dopuszczającej bardziej agresywne reakcje USA na działania sił irańskich i wspieranych przez nie ugrupowań w Iraku i Syrii - poinformowała we wtorek agencja Reutera. Agencja powołuje się na własne źródła wśród obecnych i byłych amerykańskich urzędników.

Były szef CIA: Pjongjang może już być zdolny do ataku atomowego na USA

Obiegowe przekonanie, że Korea Północna nie jest jeszcze zdolna do przeprowadzania nuklearnego ataku na USA, może być błędne - ostrzegł na łamach "Washington Post" były szef Centralnej Agencji Wywiadowczej Michael Morell. Tymczasem Korea Południowa poinformowała, że spodziewa się kolejnej próby rakietowej Pjongjangu w sobotę 9 września.

Trump: jeśli mogę pomóc, to zrobię to chętnie

Prezydent USA Donald Trump oznajmił, że chętnie podejmie się mediacji w sprawie kryzysu w Zatoce Perskiej, w której grupa państw izoluje Katar. Trump odpowiadał na pytania dziennikarzy po spotkaniu z emirem Kuwejtu Sabahem al-Ahmadem al-Dżabirem as-Sabahem, który zabiega o dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu.

Ponad trzy tysiące dzieci nielegalnych polskich imigrantów to "dreamersi"

3085 - tyle osób posiadających polskie obywatelstwo zarejestrowało się w programie DACA skierowanym do tak zwanych dreamersów, dzieci nielegalnych imigrantów chcących pozostać w USA. Minister sprawiedliwości Jeff Sessions zapowiedział zakończenie programu pozwalającego jego uczestnikom uniknąć przymusowej deportacji.

Kolejni poszkodowani dyplomaci. USA mówią o "ataku akustycznym"

Ostatni z serii incydentów z udziałem personelu ambasady USA na Kubie wydarzył się w sierpniu, a liczba poszkodowanych wzrosła do 19 - poinformował Departament Stanu USA. Ataki te przez media opisywane są jako "ataki akustyczne" z wykorzystaniem dźwięków niesłyszalnych dla ludzi.