Polityka zagraniczna USA

Polityka zagraniczna USA

Stany Zjednoczone utrzymują bezpośrednią komunikację z przedstawicielami wenezuelskiej armii, wzywając ich do porzucenia prezydenta Nicolasa Maduro - w piątek poinformowała agencja Reutera. Waszyngton ma również przygotowywać nowe sankcje, mające zwiększyć presję wywieraną na Maduro.

Irańczycy, w tym nasi żydowscy rodacy, upamiętniają 40 lat postępu mimo presji wywieranej przez USA - oświadczył minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif w środę w reakcji na orędzie o stanie państwa Donalda Trumpa. Prezydent USA zarzucił Teheranowi "groźby ludobójstwa pod adresem narodu żydowskiego".

W obszernym wywiadzie dla telewizji CBS News prezydent USA Donald Trump powiedział, że wysłanie amerykańskich wojsk do pogrążonej w kryzysie politycznym Wenezueli "jest opcją". Przekazał, że odrzucił prośbę wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro o spotkanie.

Prezydent Donald Trump oświadczył, że chce rozmów mających na celu doprowadzenie do zawarcia nowego układu o kontroli zbrojeń. Wcześniej w piątek Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo ogłosił, że Stany Zjednoczone zawieszają przestrzeganie układu INF. Dodał, że jeśli Rosja nie zacznie się do niego stosować, traktat wygaśnie za sześć miesięcy.

Prezydent Donald Trump uznał datę 1 marca za ostateczny termin zawarcia umowy handlowej z Chinami - poinformował Biały Dom. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, USA podniosą taryfy celne na produkty z Państwa Środka.