Unia Europejska

Unia Europejska

Przedstawiciele włoskiej prawicy na spotkaniu z Kaczyńskim

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w środę w siedzibie partii z przedstawicielami włoskiego ugrupowania Fratelli d'Italia. Według źródeł rozmowa dotyczyła obecnej sytuacji politycznej w Europie, reformy Unii Europejskiej oraz współpracy między obiema partiami. Włoski dziennik "La Stampa" przypomina z kolei w środę, że wspólny front eurosceptycznych ugrupowań usiłuje utworzyć wicepremier Włoch Matteo Salvini, który spotkał się niedawno z prezesem PiS, by "przekonać go, aby przyłączył się do suwerenistów i nacjonalistów". "Koniec końców nic się nie udało. Polacy trzymają się Konserwatystów, w których są Fratelli d'Italia" - napisała gazeta.

May chce dalszego opóźnienia brexitu. Tusk: bądźmy cierpliwi

Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że rząd będzie potrzebował dalszego przedłużenia procesu wyjścia z Unii Europejskiej, aby wypracować ponadpartyjne porozumienie w sprawie brexitu. Dodała, że planuje w tej sprawie konsultacje z liderem opozycyjnej Partii Pracy.

Scenariusz brexitu bez umowy "stał się bardziej prawdopodobny"

Z każdym dniem wzrasta prawdopodobieństwo, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia rozwodowego - uważa unijny negocjator do spraw brexitu Michel Barnier. Aby uzyskać wydłużenie brexitu, Londyn musi przyjąć wynegocjowaną umowę - dodał.

Na Szczycie Ligi Państw Arabskich zgodnie przeciwko decyzji Trumpa

Wkrótce po rozpoczęciu w niedzielę szczytu Ligi Państw Arabskich w Tunisie król Arabii Saudyjskiej, ale też sekretarz generalny ONZ i szefowa dyplomacji Unii Europejskiej wypowiedzieli się przeciwko decyzji USA o formalnym uznaniu Wzgórz Golan za terytorium Izraela.

"Nie ma nic za darmo. Za wchodzenie na strony płacimy informacjami"

Prawo i Sprawiedliwość zabierze pieniądze ciężko pracującym dziennikarzom - ocenił Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej". - PiS uderzy w wolność - dodał. Na antenie TVN24 komentował on w sobotę zapowiadaną przez władze taką implementację unijnej dyrektywy o prawie autorskim, która - jak zapowiedział Jarosław Kaczyński - ma sprawić, że "wolność będzie zachowana".

Tusk: nie można zdradzić sześciu milionów ludzi, którzy chcą pozostania w UE

12 kwietnia to kluczowa data, jeśli chodzi o decyzję Wielkiej Brytanii w sprawie uczestnictwa w wyborach europejskich. To naprawdę data graniczna, do której ciągle Zjednoczone Królestwo ma możliwość decyzji - powiedział w środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Teraz oni muszą wybrać - zauważył szef EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber.

Europosłowie przyjęli dyrektywę o prawie autorskim

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich bez poprawek. 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Dyrektywa ma zabezpieczyć interesy twórców treści w internecie i wzmocnić ich pozycję wobec gigantów takich jak Google czy Facebook. Jej przeciwnicy wskazują jednak, że może prowadzić do cenzury w sieci.