Unia Europejska

Unia Europejska

Unia coraz bliżej decyzji, Indonezja broni oleju palmowego

W Brukseli coraz częściej mówi się o szkodliwym działaniu oleju palmowego, a to mobilizuje jego wytwórców. Na Sumatrze, na której wycina się lasy równikowe, handel olejem przynosi miliardy dolarów. To ważny element gospodarki Indonezji. Materiał "Polska i Świat" TVN24.

Maduro odrzucił ultimatum europejskich krajów

Przywódca Wenezueli Nicholas Maduro oświadczył w niedzielę w rozmowie z hiszpańskim kanałem telewizyjnym La Sexta, że nie zamierza się stosować do ultimatum w sprawie rozpisania nowych wyborów. 26 stycznia pod adresem Caracas wystosowało je kilka państw Unii Europejskiej.

Partia Orbana nie dołączy do PiS i Salviniego

Węgry nie wezmą udziału we współpracy Prawa i Sprawiedliwości oraz włoskiej Ligi w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - oświadczył w środę sekretarz stanu w kancelarii premiera Węgier odpowiedzialny za sprawy unijne Szabolcs Takacs.

Unia nie chce słyszeć o nowej umowie. Juncker: głosowanie w Izbie Gmin tego nie zmieni

Unia Europejska jest gotowa przedstawić kolejne wyjaśnienia do umowy w sprawie brexitu, jeśli miałoby to pomóc w procesie jej ratyfikacji na Wyspach - zadeklarowała w środę w Parlamencie Europejskim sekretarz stanu do spraw europejskich sprawującej prezydencję Rumunii Melania Ciot, wykluczając jednak renegocjację samej umowy. Podobne stanowisko przedstawił szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Londyn nie ma na co liczyć? Ostre komentarze w Unii po głosowaniu w Izbie Gmin

Reakcja polityków europejskich na wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin, która przyjęła poprawkę zakładającą warunkowe poparcie dla umowy o wyjściu z Unią Europejską, jeśli uda się zamienić zapis w sprawie tak zwanego backstopu, wskazują, że wykluczają oni możliwość jakiejkolwiek renegocjacji umowy. Prezydent Francji Emmanuel Macron zaznaczył, że nowa umowa nie powstanie, a Paryż przygotowuje się na wyjście Wielkiej Brytanii bez umowy.

"Naród wenezuelski ma dość nielegalnego reżimu"

Wenezueli potrzebne są wolne i uczciwe wybory - napisał w związku z wielkimi antyrządowymi protestami w tym kraju, w wystosowanym w czwartek oświadczeniu przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

"Złote" paszporty i wizy dla najbogatszych. Bruksela ostrzega

Od miliona do dwóch milionów euro "wystarczy", by zdobyć "złoty paszport" w Bułgarii, na Cyprze oraz Malcie. Z kolei "złote wizy" wydaje dwadzieścia państw Unii Europejskiej. Obawy, co do korupcji i prania pieniędzy przy ich przyznawaniu, ma jednak Komisja Europejska. Bruksela chciałaby, żeby zasady wydawania "złotych paszportów" były bardziej przejrzyste. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Mateusz Walczak.