Terroryzm

Terroryzm

Zamachowiec zabił ponad 70 rekrutów

Liczba ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu, do którego doszło w poniedziałek w ośrodku wojskowym w Adenie na południu Jemenu, wzrosła do co najmniej 71; rannych jest 98 osób. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Nie tylko Jakus. Innych polskich dżihadystów też szukają

Najprawdopodobniej jest ich około 20. To posługujący się polskimi dokumentami terroryści z tzw. Państwa Islamskiego. Wiele lat temu wyjechali do Syrii lub Iraku, ale tego, gdzie są teraz, nie wie nikt. Na liście Interpolu również oni figurują jako ci najważniejsi, pierwsi w kolejce do schwytania. Materiał "Faktów" TVN.

Szturm na kryjówkę terrorystów. "Zginął mózg zamachu"

Podczas operacji w pobliżu Dhaki zginęło trzech dżihadystów, w tym domniemany organizator zamachu z 1 lipca na restaurację w Gulshan, ekskluzywnej dzielnicy stolicy, w wyniku którego zginęło 20 osób - podała w sobotę banglijska policja.

Merkel: nie ma związku między imigracją a terroryzmem

Kanclerz Angela Merkel powiedziała na wiecu wyborczym w Neustrelitz w Meklemburgii, że nie istnieje związek pomiędzy napływem uchodźców do Niemiec a wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Zapewniła, że rząd troszczy się o bezpieczeństwo w kraju.

"Kaznodzieja nienawiści" może trafić za kraty nawet na 10 lat

Działający w Wielkiej Brytanii radykalny imam Anjem Choudary, którego dziennik "The Guardian" nazwał "kaznodzieją nienawiści", został uznany za winnego wspierania tzw. Państwa Islamskiego (IS) i nawoływania do składania przysiąg na wierność przywódcy IS Abu Bakr al-Bagdadiemu.

Trump zdradził swój plan na walkę z terroryzmem

Tzw. Państwo Islamskie (IS) i terroryzm islamski są największym zagrożeniem dla Ameryki - przekonywał w poniedziałek Donald Trump. Kandydat republikanów na prezydenta przedstawił koncepcję walki z IS i zahamowania imigracji z Bliskiego Wschodu jako środka zapobiegania terroryzmowi.

15 osób zwolnionych z Guantanamo

15 więźniów osadzonych w bazie wojskowej USA w Zatoce Guantanamo na Kubie przetransferowano do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - poinformowały amerykańskie władze. To największy transfer osadzonych odkąd Barack Obama objął urząd prezydenta w 2009 roku.

Bomby wybuchały jedna po drugiej. Zabici i ranni w nadmorskich kurortach

W kilka godzin po wybuchu 2 bomb, które eksplodowały w czwartek w nadmorskim kurorcie Hua Hin, w piątek doszło do kolejnych eksplozji – w położonym na południu Surat Thani, po raz kolejny w Hua Hin i na wyspie Phuket. Władze podały, że ogółem w zamachach zginęły 4 osoby. Policja określiła je jako "lokalny sabotaż" a nie akt międzynarodowego terroru.