Gospodarka

Gospodarka

Fawele wciąż modne wśród turystów

Mimo ostatnich informacji o rosnącej przemocy w fawelach w Rio de Janeiro, a nawet śmierci turystów na ich terenie - te dzielnice wciąż są chętnie odwiedzane. Turyści chcą poznać obraz prawdziwego Rio. Są nawet przewodnicy wyspecjalizowani w organizowaniu wycieczek w te miejsca. Materiał z programu "24 Godziny".

Na co państwo wydaje pieniądze? Najwięcej na emerytury i renty

23 miliardy złotych - tyle w 2017 roku wyniesie koszt programu Rodzina 500 plus. Natomiast obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku będzie kosztowało budżet państwa 10 miliardów złotych. Na co jeszcze państwo wydaje pieniądze? Najwięcej, bo 242 miliardy złotych, w 2016 roku pochłonęły wypłaty emerytur i rent.

Nowy system CEPiK rusza z problemami. Kłopoty z rejestracją pojazdów

W poniedziałek ruszył nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). W części urzędów były rano problemy z zarejestrowaniem auta i uzyskaniem stałych dowodów rejestracyjnych. Resort cyfryzacji przyznaje, że wcześniej był kłopot z funkcjonowaniem systemu CEPiK 2.0, ale został już usunięty.

Potężne zatory płatnicze w budowlance. Tysiące niezapłaconych faktur

W trzecim kwartale zatory płatnicze najmniej dotknęły przedsiębiorstwa przemysłowe, najgorszą sytuację pod tym względem miały natomiast firmy budowlane - informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD). 61 tys. notowanych w KRD przedsiębiorstw budowlanych ma łącznie prawie 263 tys. niezapłaconych faktur na ponad 2,2 mld zł.

Zabezpieczenia na amerykańskich lotniskach dziurawe jak sito

Władze wprowadziły dużo obostrzeń dla pasażerów latających do USA, ale w samych Stanach z zabezpieczeniem lotnisk nie jest idealnie. Kolejne testy prowadzone przez Federalną Administrację ds. Transportu wykazują, że wciąż dość łatwe jest tam przemycenie niebezpiecznych materiałów do samolotów. Jak duży to problem – o tym w programie "24 godziny" mówił Michał Sznajder.

Śmiertelne zmiany klimatu. Zabiły tysiące, a będzie jeszcze gorzej

Przez ostatnich 20 lat żywioły, takie jak huragany czy powodzie, zabiły w sumie na świecie ponad pół miliona osób. Z raportu przedstawionego podczas konferencji klimatycznej w Bonn wynika, że w kolejnych latach może być jeszcze gorzej. Krajem, który został najbardziej dotknięty zmianami klimatu, ogłoszono systematycznie nawiedzane przez huragany Haiti. Wysoko znalazły się także Stany Zjednoczone.

Rząd da nam tańsze wino

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Finansów pracuje nad projektem rozporządzenia znoszącego system banderolowania win dla małych producentów oraz importerów. Projekt ma być gotowy do końca roku. Jak powiedziała w czwartek wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, doprowadzi to do spadku cen wina i kosztów jego produkcji.