Gospodarka

Gospodarka

Nadchodzi mieszkaniowa rewolucja. "Ceny spadną"

- Przyszłość dla osób, które planują kupić mieszkanie rysuje się optymistycznie. Według zapowiedzi rządu ceny mieszkań spadną, a metr kwadratowy będzie kosztował około 3 tys. zł. W osiągnięciu takiej ceny ma pomóc Skarb Państwa, który ma przeznaczyć własne grunty pod budowę nieruchomości. Dodatkowo w realizacji programu ma pomóc Bank Gospodarstwa Krajowego - mówił o propozycji mieszkaniowej rządu Beaty Szydło Mateusz Bednarczyk, dziennikarz tvn24bis.pl.

PGNiG będzie szukać metanu w węglu. Metodą szczelinowania

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbada możliwości pozyskiwania metanu ze złóż węgla kamiennego, z wykorzystaniem metody szczelinowania. Wart kilkanaście milinów zł projekt rozpocznie się w połowie sierpnia – poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Trujki i śmieciuchy pchają Polskę na szczyt smogowego rankingu. "Jesteśmy ofiarą własnego sukcesu"

- Trzeba szybko przejść do działania, ponieważ jest bardzo źle - mówi w TVN24 BiS Kamil Wyszkowski z UN Global Compact, komentując najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia. Wynika z niego, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE leży w Polsce. Jak dodaje niektóre miejscowości, które mają status uzdrowisk powinny ten status utracić. W tym gronie znajduje się m.in. Rabka Zdrój.

Skrajne ubóstwo problemem Polski. Przerażające dane

W 2015 roku ubóstwa skrajnego doświadczała co piętnasta osoba, natomiast ubóstwa relatywnego prawie co szósta - alarmuje w swoim najnowszym raporcie GUS. Problem ten w największym stopniu dotyczy wsi, gdzie zasięg ubóstwa skrajnego był prawie trzykrotnie wyższy niż w miastach.

Rusza 14. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku. "Ludzie z odlotowymi pomysłami"

Rusza 14. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Jak mówił w TVN24 BiS Jan Krzysztof Bielecki, dzięki konkursowi "od 4-5 lat wyskakują ludzie z odlotowymi pomysłami". - Dużo jest związanych z rewolucją cyfrową. Jestem pod wrażeniem - podkreślał. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie, a zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału EY World Entreprenuer of the Year w Monte Carlo.

Łapówki kosztują nas biliony dolarów

Łapówki pochłaniają co roku na świecie od 1,5 do 2 bln dolarów - głosi raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) opublikowany w przeddzień szczytu w Londynie poświęconego walce z korupcją. Odpowiada to mniej więcej 2 proc. światowego PKB.

Kopacz: najlepszym audytem jest wzrost PKB. A co mówią liczby?

- Najlepszym audytem dla ostatnich 8 lat rządów PO-PSL jest przede wszystkim wzrost gospodarczy, malejące bezrobocie i rosnące oceny naszego kraju w rankingach międzynarodowych - powiedziała b. premier Ewa Kopacz. Sprawdzamy więc, jak w czasach rządów PO i PSL radziła sobie polska gospodarka.

Rolnicy chcą dzierżawić ziemię od państwa

Zainteresowanie rolników dzierżawą państwowych gruntów jest ogromne. W tym roku Agencja Nieruchomości Rolnych planuje wydzierżawienie ok. 100 tys. ha; najwięcej w woj. zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim - powiedział prezes ANR Waldemar Humięcki.

Prof. Orłowski o liście Szałamachy do Rzeplińskiego: dość żałosny

- Ten list jest dość żałosny – powiedział w programie Fakty z Zagranicy w TVN24BiS prof. Witold Orłowski i dodał: „ja to widzę, jako żałosną próbę ze strony ministra (…) Naiwnością jest oczekiwanie ze strony Ministerstwa Finansów, że Trybunał Konstytucyjny da się uprosić”. - Minister wykazał się naiwnością – dodał drugi gość programu Fakty z Zagranicy w TVN24BiS – prof. Stanisław Gomułka. - Ten list przez ujawnienie zaszkodził rządowi – podsumował ekonomista.

Udane wakacje za małe pieniądze. Pięć miejsc, które warto odwiedzić

Marzysz o udanym urlopie za małe pieniądze? Zobacz ranking najtańszych wakacyjnych kierunków tego roku. W klasyfikacji znajdziemy zarówno południowoazjatyckie wyspy z egzotycznymi plażami, jak i miasta w Europie Wschodniej. Materiał programu "Pokaż nam świat", od poniedziałku do piątku o 21.15 w TVN24 BiS.

Małe firmy w potrzasku. Wolą stracić pieniądze niż klienta

76 proc. mikro, małych i średnich firm nie korzysta z zapisów ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, która pozwala im między innymi na doliczanie dłużnikowi ustawowych odsetek, bądź odzyskiwanie zaległych płatności na jego koszt - informuje Krajowy Rejestr Długów.