Edukacja

Edukacja

Rekrutacja po nowemu

Szkolne budynki zamieniły się w kolorowe sześciany z popularnej gry, nauczyciele wchodzą na platformy dla graczy, by tam opowiadać o przewagach szkół. Pandemia sprawiła, że poszukiwanie wymarzonego liceum, technikum czy branżówki odbywa się wirtualnie. - To test pokazujący, komu na nas zależy. Czasem jego wynik może być ważniejszy niż średni wynik matur – słyszę od uczniów.

Kogo najbardziej boli miesiączka?

- "Ubóstwo menstruacyjne"? Wydziwianie! Nie może być po prostu "ubóstwo"? – pytają. A Emilia Kaczmarek bez chwili namysłu odpowiada: - Ile razy, pomagając biedniejszym, pomyśleliście, by kupić im podpaski? Właśnie! Porozmawiajmy więc o miesiączce poważnie.

"To jest moment na to, żeby zawiązywać grupy rówieśnicze i relacje. Oni tego nie mieli"

Już dawno powinniśmy mieć dla uczniów bardzo kompleksowy plan tego, w jaki sposób ich powitać z powrotem w placówkach szkolnych - mówiła w piątek w poranku "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dr nauk pedagogicznych Iza Kazimierczyk, prezeska fundacji Przestrzeń dla Edukacji. Komentowała dane UNESCO, według których polscy uczniowie są w europejskiej czołówce w kwestii długość trwania nauki zdalnej.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: matura to nie herbatka u cioci

W olbrzymim stresie i niepokoju żyją teraz trzy najbliższe roczniki maturzystów. Uczniowie skarżą się na zdalną edukację i towarzyszącą im niepewność w kwestii egzaminów. Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odpowiada: - Oczywiście dobrze byłoby móc już wszystko zaplanować i powiedzieć dokładnie, jak będzie, ale w pewnym sensie jesteśmy zdani na łaskę wirusa.