Chiny zakazują produkcji toksycznej pasty

Chiny zakazały stosowania podczas produkcji pasty do zębów glikolu dwuetylenowego. Toksyczne pasty trafiły m.in. do hoteli i samolotów. Dla wielu osób okazały się zabójcze.

Krwawy bilans walk o Czerwony Meczet

Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Pół miliona osób ucieka przed powodzią

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

Lady Bird nie żyje

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

USA zagrożone atakiem jeszcze tego lata

- Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka - ostrzegł amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff i stwierdził, że "przeczuwa" atak na USA. Obawy te potwierdzają przecieki ze służb wywiadowczych.

Chile odmawia ekstradycji Fujimoriego

Chilijski Sąd Najwyższy odmówił w środę ekstradycji do Peru byłego prezydenta tego kraju. Fujimori, ścigany przez władze w Limie za spowodowanie śmierci 25 osób oraz korupcję, przebywa w Chile od 2005 roku.

Grozi nam broń biologiczna?

Unia Europejska potrzebuje lepszej ochrony przed zagrożeniem atakiem z użyciem broni biologicznej - ostrzega Komisarz Spraw Wewnętrznych UE.

Z gąszczem balonów przez Amerykę

Balonami przez Amerykę. Kent Couch - mieszkaniec amerykańskiego stanu Oregon chciał dolecieć do sąsiedniego Idaho. Do pokonania miał 310 kilometrów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie balon, a właściwie balony.

"Potępić antysemickie wystąpienia O. Rydzyka"

Antysemickie treści programów Radia Maryja nadal powielają negatywne stereotypy i teorie spiskowe - uważa Amerykańsko-Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom i w liście do Jarosława Kaczyńskiego protestuje przeciw wypowiedziom ojca Tadeusza Rydzyka.

Al-Kaida chce zakłócić igrzyska w Algierii

Kilka godzin przed otwarciem w Algierze igrzysk afrykańskich zamachowiec samobójca wysadził się w Lachdarii na wschód od stolicy Algierii. W zamachu zginęło co najmniej 11 osób, kolejne 35 jest rannych. Do ataku przyznała się Al-Kaida.

Order Orła Białego dla Reagana

Za zasługi w obalaniu systemu komunistycznego w tej części Europy oraz za wspieranie Polski i Polaków najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał pośmiertnie Ronald Reagan, były prezydent USA.

Koniec barów karaoke w Korei Północnej

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Korei Północnej istnieją nadal takie formy ludzkiej aktywności, których komunistyczny reżim nie akceptuje. Po zakazie używania komórek, komputerów i faksów, zamknięciu salonów video, przyszedł czas zakazać Karaoke.

Serbia odrzuca projekt rezolucji ONZ

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

Parlament Europejski: TAK dla Traktatu

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".

"Nie kamienujcie ludzi"

Amnesty International zaapelowała do Teheranu, by nie kamienować Iranki skazanej na śmierć za cudzołóstwo. Jej partnera stracono juz tydzień temu.

Priorytety UE: Traktat i rozszerzenie Schengen

Traktatu Reformujący już w październiku, rozszerzenie strefy Schengen, wzmocnienie gospodarki i pozycji UE w świecie - to priorytety portugalskiego przewodnictwa, która w tym półroczu kieruje działaniem Unii Europejskiej.

Szczygło: nierealne rosyjskie pomysły na tarczę

Zdaniem Aleksandra Szczygły, propozycja w sprawie tarczy antyrakietowej złożona przez Władimira Putina prezydentowi USA miała przede wszystkim zaskoczyć George'a W. Busha i była obliczona na efekt propagandowy w Europie Zachodniej.

Polscy eurodeputowani nie walczą już o Joaninę

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu. - Wygląda na to, że polscy eurodeputowani "odpuszczają" walkę o wzmocnienie polskiej pozycji po 2017 roku - relacjonuje korespondentka TVN24 Inga Rosińska.

Watykan: kościół ewangelicki to nie Kościół

Tylko Kościół katolicki zasługuje na miano Kościoła Chrześcijańskiego - głosi Watykan w swoim najnowszym dokumencie. Pojęcie to rozszerza na prawosławie, ale już nie na kościoły protestanckie.

Muzułmańscy rebelianci ścinają głowy

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Koniec oblężenia Czerwonego Meczetu

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Unia zajmie się Joaniną

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.