"Mózg" zamachów w Paryżu schwytany. Francja będzie żądać ekstradycji

Francuski prezydent Francois Hollande powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że Francja będzie się domagać ekstradycji schwytanego w piątek Salaha Abdeslama, uważanego za koordynatora paryskich zamachów z 13 listopada ub.r., w których zginęło 130 osób. Zatrzymani zostali także dwaj inni domniemani terroryści.

Putin z wizytą na Krymie. Obiecuje budowę mostu

Władimir Putin złożył wizytę na półwyspie w drugą rocznicę podpisania dekretu o przyłączeniu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej jako podmiotów federacji. W jej trakcie zapewnił, że do końca 2018 roku zakończona zostanie budowa mostu, który ma połączyć półwysep z Rosją poprzez Cieśninę Kerczeńską.

"Więcej szacunku dla Polski". Orban krytykuje wypowiedzi szefa PE

- Nie można stosować podwójnych standardów w UE - to główna zasada. Podwójne standardy były przeciwko Polsce, nie podoba nam się to. Po prostu - powiedział węgierski premier Viktor Orban dziennikarzom w Brukseli. Tak komentował wcześniejsze wypowiedzi szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza na temat Polski.

Jest porozumienie Unii Europejskiej z Turcją ws. migracji

Jest porozumienie UE-Turcja o współpracy w celu zahamowania fali migracyjnej - poinformował Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. Kompromis wypracowano w trakcie kilku godzin negocjacji z tureckim premierem Ahmetem Davutoglu, a następnie zaakceptowali go przywódcy wszystkich 28 państw Unii Europejskiej.

Szef MSW Grecji: Idomeni jak Dachau

Grecki minister spraw wewnętrznych Panos Kurumplis porównał w piątek obóz dla migrantów Idomeni na granicy z Macedonią do niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Wypowiedział się, gdy w Brukseli trwa szczyt UE-Turcja poświęcony kryzysowi migracyjnemu.

Erdogan nie chce być pouczany. UE "tańczy na polu minowym"

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że UE powinna przyjrzeć się, jak sama traktuje migrantów, zanim będzie pouczała Turcję, co robić w tej sprawie. Według szefa państwa Europa "tańczy na polu minowym", gdyż wspiera grupy terrorystyczne.

Nastrój zagrożenia narasta. Raport dwa lata po aneksji Krymu

- W ciągu dwóch lat od aneksji Krymu władze rosyjskie stworzyły na półwyspie klimat pogłębiającego się strachu i represji - piszą autorzy raportu, opublikowanego 18 marca przez organizację Human Rights Watch. - Izolacja Krymu spowodowała, że trudno monitorować przestrzeganie na tym terenie obowiązujących praw - powiedział Hugh Williamson, szef HRW na Europę i Azję Centralną.

Było blisko remisu, ale Sanders odpuszcza Missouri

Hillary Clinton wygrała wtorkowe prawybory demokratów w Missouri, a jej przeciwnik w wyścigu o nominację demokratów na listopadowe wybory prezydenckie w USA Bernie Sanders uznał jej zwycięstwo i ogłosił, że nie będzie domagał się ponownego przeliczenia głosów.

Wizy, akcesja i miliardy euro. Rokowania z premierem Turcji

Ok. godz. 9 w Brukseli rozpoczęły się rozmowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, przewodniczącego KE Jean-Claude'a Junckera oraz premiera Turcji Ahmeta Davutoglu. Od ich przebiegu zależy przyjęcie planu współpracy, który ma zahamować falę migracji.

"Soft power" Kima. Zbudowali muzeum Khmerów w Kambodży

Parę kroków od kompleksu świątyń Angkor w Kambodży powstało ostatnio muzeum zbudowane i sfinansowane przez Koreę Północną. Przedsięwzięcie wpisuje się w mało znaną dyplomację kulturalną Pjongjangu - pisze w piątek agencja AFP.

Dramat w gabinecie dyrektora szkoły. Nie żyją 19-latek i 15-latka

Prawdopodobnie chorobliwa zazdrość stała się przyczyną makabrycznej zbrodni, do której doszło w szkole w mieście Nachodka w pobliżu Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 19-letni mężczyzna przyszedł do szkoły, w której uczyła się jego 15-letnia dziewczyna i zamordował ją nożem w gabinecie dyrektora, po czym popełnił samobójstwo.

Boom w zbrojeniówce USA. Produkcja pewnej bomby wzrosła o 400 proc.

Trwające od ponad półtora roku naloty na dżihadystów wyczerpują nawet przepastne arsenały amerykańskiego wojska. Użyto już ponad 40 tysięcy bomb i rakiet, czyli dwa razy więcej niż podczas nalotów na Serbię w 1999 roku. Zużycie jest tak duże, że koncerny zbrojeniowe muszą rozbudowywać fabryki. Produkcja jednej z bomb została zwiększona czterokrotnie.

Pouczanie Polski "nie jest pomocne". Schulzowi odpowiedzieli Orban i Cameron

David Cameron i Viktor Orban wsparli na szczycie w Brukseli Beatę Szydło, która znalazła się w ogniu krytyki przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez korespondenta TVN24, brytyjski premier miał stwierdzić, że "nie jest pomocne", gdy dochodzi do tego, że ktoś "poucza demokracje, jak mają wyglądać". Po stronie Polski wystąpił również premier Węgier.