22 lata rządów i starczy? Niewiele na to wskazuje

Alaksandr Łukaszenka włada swoim krajem 22 lata, ale każda władza, nawet najdłuższa kiedyś się kończy. Brutalność, z jaką zdecydował się tłumić ostatnie protesty, może dowodzić, że zaczął się bać i ten czas powoli nadchodzi. Ale czy na pewno? W jego wypadków o utracie władzy zdecydować mogą albo jego rodacy, albo Władimir Putin. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Ćwiczą, polując na żywych ludzi. 12-latek: wyprali mi mózg

Pokazywali nam nagrania, jak wysadzają się zamachowcy samobójcy. Uczyli jak atakować wozy opancerzone - mówi 12-letni Mahmud, który był szkolony w tajnym obozie tak zwanego Państwa Islamskiego. Dotarli do niego reporterzy Sky News i ujawnili, jak terroryści łamią psychikę młodych zwerbowanych dzieci, robiąc z nich maszyny do zabijania. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rosyjski oligarcha chce stanąć przed amerykańskim Kongresem

Rosyjski miliarder Oleg Deripaska oświadczył, że może stawić się na przesłuchaniach w Kongresie USA w związku z informacjami o jego kontaktach z byłym doradcą Donalda Trumpa, Paulem Manafortem. Oświadczenie oligarchy ukazało się w amerykańskim dzienniku "The Wall Street Journal".

Zginęli cywile. Generał: mogliśmy odegrać rolę w zabiciu tych osób

Siły koalicji pod wodzą USA najprawdopodobniej odegrały rolę w wybuchach, które miały miejsce w marcu w Mosulu, w wyniku których śmierć ponieśli iraccy cywile - oświadczył we wtorek gen. Stephen Townsend. Zaznaczył jednak, że także dżihadyści mogli się do nich przyczynić, a użyta przez koalicję amunicja nie powinna doprowadzić do zawalenia się budynku, w którym przebywały ofiary.

Strefa bezpieczeństwa wokół Białego Domu. Wezwano saperów

Biały Dom został zabezpieczony, a wokół jego posesji wytyczona została strefa bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek rzeczniczka Secret Service. Działania te podjęto po tym, jak do jednego z agentów w pobliżu budynku zbliżył się mężczyzna z podejrzaną paczką.

To nie ludzkie szczątki. Biegli o znalezisku w podniesionym wraku

Fragmenty kości odnalezione we wtorek przez ekipy poszukiwawcze pracujące przy ściąganiu z mielizny zatopionego w 2014 roku południowokoreańskiego promu nie są szczątkami jednej z dziewięciu niezlokalizowanych dotąd ofiar katastrofy, lecz szczątkami zwierzęcymi - poinformowały południowokoreańskie źródła rządowe.

Szkocki parlament za powtórnym referendum niepodległościowym

Deputowani w Edynburgu zdecydowali we wtorkowym głosowaniu o poparciu pomysłu pierwszej szkockiej minister Nicoli Sturgeon chcącej zorganizowania drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku. Brytyjski rząd odpowiedział, że nie będzie negocjował w tej sprawie ze Szkotami.

Bob Dylan może nie dostać pieniędzy za Nobla

Laureat literackiego Nobla Bob Dylan może stracić przysługującą mu nagrodę pieniężną w wysokości 8 mln koron (840 tys. euro), bo wciąż nie wywiązał się z obowiązku wygłoszenia noblowskiego odczytu - podała Akademia Szwedzka wyłaniająca laureatów nagrody w dziedzinie literatury.

"Marine A" wyjdzie na wolność. "Ciężko uwierzyć"

Żołnierz brytyjskiej piechoty morskiej, który dokonał egzekucji rannego taliba w Afganistanie w 2011 roku, może w ciągu kilku tygodni wyjść na wolność - donoszą brytyjskie media. Mężczyzna od trzech i pół roku jest w więzieniu.

"Szakal" skazany na trzecie dożywocie

Sąd we Francji we wtorek skazał urodzonego w Wenezueli terrorystę Carlosa-Szakala - właściwie Ilicha Ramireza Sancheza - na karę dożywotniego więzienia za przeprowadzenie krwawego zamachu w Paryżu w 1974 roku, w którym dwie osoby zginęły, a 34 zostały ranne.

Kreml: nie wiedzieliśmy o spotkaniu banku z zięciem Trumpa

Kreml nie wiedział o kontaktach rosyjskiego Wnieszekonombanku (VEB) z Jaredem Kushnerem, zięciem i doradcą prezydenta Donalda Trumpa - oświadczył we wtorek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Wyraził przekonanie, że chodzi o zwykłe kontakty biznesowe. Wcześniej VEB w oświadczeniu potwierdził, że do takiego spotkania doszło.

Zachodnie media: Kreml zaskoczony. Bunt w Rosji wrócił do życia

Antykorupcyjne demonstracje, które odbyły się w niedzielę w wielu miastach Rosji, to dowód, że wbrew brutalnym represjom ruch protestu w tym kraju ponownie się przebudził - oceniają we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times" i amerykański "Washington Post". Piszą również o "rzuconym Kremlowi wyzwaniu".

Rada NATO-Rosja spotka się w czwartek

Rada NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów spotka się w czwartek 30 marca w Brukseli - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Tematem rozmów będzie między innymi sytuacja na Ukrainie.

Skazany dziennikarz rozpoczął głodówkę

Operator Biełsatu Alaksandr Barazienka, skazany w poniedziałek na 15 dni aresztu w związku z protestem w Dniu Wolności, ogłosił głodówkę – poinformowało we wtorek niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.