"Washington Post": Są sojusznicy USA i sojusznicy Trumpa. Polska chce być oboma na raz

Propozycja stworzenia stałej amerykańskiej bazy pod nazwą "Fort Trump" to element większego pytania: czy prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zależy na racjonalnej strategii, czy też na zadowalaniu ludzi, którzy go chwalą - zauważył w piątek "Washington Post", zwracając uwagę, że w tym samym czasie USA wycofują siły z Syrii i Afganistanu. O trwających negocjacjach w sobotę wypowiedział się także polski prezydent Andrzej Duda.

Potężna eksplozja. Robotnicy uszkodzili rurę z gazem

Opublikowano nagranie potężnej eksplozji w mieście Sun Prairie w Stanach Zjednoczonych. Widać na nim, jak siła wybuchu rozrywa jeden ze stojących na przedmieściach budynków, a jego fragmenty wyrzucane są z olbrzymią siłą w powietrze. Jak ustalili śledczy, wybuch spowodowali pracujący na miejscu robotnicy, którzy uszkodzili rurę z gazem.

Belgijski król przyjął rezygnację szefa rządu

Król Belgów Filip I przyjął rezygnację premiera Charles'a Michela. Jednocześnie poprosił go, by stał na czele rządu jako pełniący obowiązki jego szefa aż do czasu majowych wyborów parlamentarnych - poinformował w piątek pałac królewski.

"Uciekaj". Słynna biegaczka brutalnie pobita

Węgierska ultramaratonka po brutalnym pobiciu i próbie gwałtu uświadamia kobiety i uczy ich bezpieczeństwa. Namawia je na kursy samoobrony, bo nawet kobiety wysportowane - jak ona - mogą nie mieć szans w konfrontacji z napastnikiem.

Kraje UE zgodne. Sankcje wobec Rosji przedłużone

Kraje członkowskie w ramach Rady Unii Europejskiej przyjęły w piątek formalną decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji do 31 lipca 2019 roku. Wcześniej taką decyzję podjęli na szczycie unijnym przywódcy UE.

Węgrzy znów na ulicach

W piątek wieczorem około trzech tysięcy Węgrów wyszło na ulice Budapesztu, by zamanifestować swój sprzeciw wobec nowych przepisów, w tym tak zwanej "ustawy niewolniczej", czyli szeroko krytykowanej nowelizacji kodeksu pracy.

Wybuch metanu w czeskiej kopalni. Co wiemy do tej pory

W czwartek w Czechach w Karwinie doszło do katastrofy górniczej. W jej wyniku zginęło 13 górników: 12 Polaków i jeden Czech. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu. W czasie wybuchu pod ziemią pracowało 23 górników, w tym 22 Polaków. Co wiemy do tej pory?

Wybory po raz kolejny przesunięte. W pożarze stracono urny wyborcze

Wybory prezydenckie w Demokratycznej Republice Konga zostały przesunięte o tydzień. Odbędą się 30 grudnia - w czwartek poinformowała kongijska komisja wyborcza. Opóźnienie długo oczekiwanego głosowania nad następcą Josepha Kabili spowodowane jest utratą w pożarze części materiałów wyborczych.

"Oni mieli jakieś plany na święta". Psycholog o rodzinach górników z czeskiej kopalni

- Rodziny górników mają świadomość, że to niebezpieczny zawód, ale to niebezpieczeństwo jest we mgle, oddalane i kiedy się stanie, jest tragedią, teraz podwójną, ponieważ jest czas przedświąteczny i oni pewnie mieli jakieś plany na święta. Przeżywają lęk o przyszłość, o jutro i towarzyszenie im jest wystarczającym wsparciem - mówił na antenie TVN 24 o tragedii na kopalni psycholog Leszek Mellibruda.