Hiszpania nie przeprosi Meksyku za kolonizację

Madryt nie przeprosi władz Meksyku za kolonizację tego kraju w XVI wieku przez Hiszpanów. W poniedziałek meksykański prezydent Andres Manuel Lopez Obrador poinformował, że skierował takie żądanie do króla Hiszpanii Filipa VI.

Tusk: nie można zdradzić sześciu milionów ludzi, którzy chcą pozostania w UE

12 kwietnia to kluczowa data, jeśli chodzi o decyzję Wielkiej Brytanii w sprawie uczestnictwa w wyborach europejskich. To naprawdę data graniczna, do której ciągle Zjednoczone Królestwo ma możliwość decyzji - powiedział w środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Teraz oni muszą wybrać - zauważył szef EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber.

Sześć milionów podpisów za odwołaniem brexitu. Rząd mówi "nie"

Brytyjski rząd odrzucił we wtorek podpisaną przez 5,8 miliona osób petycję nawołującą do jednostronnego wycofania się z procesu wyjścia z Unii Europejskiej podkreślając, że zamierza "uszanować wynik referendum z 2016 roku" i doprowadzić do opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Boeing 737 Max lądował awaryjnie na Florydzie

Samolot Boeing 737 Max należący do Southwest Airlines, lądował we wtorek awaryjnie na lotnisku w Orlando (Floryda) wkrótce po starcie w rezultacie problemu z silnikiem - poinformowała Federalna Administracja do spraw Lotnictwa Cywilnego. Na pokładzie nie było pasażerów.

Kreml potwierdza: rosyjscy "specjaliści" polecieli do Wenezueli

Rosyjscy "specjaliści" przybyli do Wenezueli na podstawie umowy o współpracy wojskowo-technicznej między Moskwą i Caracas - oświadczyła we wtorek rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. O przylocie około stu rosyjskich żołnierzy do Caracas media poinformowały w sobotę.

"Nigdy nie zgodzimy się, by Irlandia Północna była wyrwana ze Zjednoczonego Królestwa"

Deputowany północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) Sammy Wilson zadeklarował we wtorek, że ugrupowanie woli roczne opóźnienie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii od przyjęcia rządowego projektu porozumienia w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty. - Nigdy nie zgodzimy się dobrowolnie na to, aby Irlandia Północna była wyrwana z reszty Zjednoczonego Królestwa - zaznaczył.

Nietypowe zachowanie Franciszka na spotkaniu z wiernymi

Nagranie, na którym papież Franciszek nie pozwala wiernym ucałować swego pierścienia, wywołało szereg pytań ze strony katolickich komentatorów. Krytycznie nastawiony do papieża konserwatywny portal LifeSiteNews określił to jako "niepokojące". Papież Franciszek "chce dialogu z wiernymi, a nie traktowania go jak świętej relikwii" - tłumaczył to zachowanie jego biograf.

Książka Michelle Obamy może przejść do historii

"Becoming. Moja historia" Michelle Obamy może stać się najlepiej sprzedającą się książką wspomnieniową i autobiograficzną w historii - piszą światowe media po tym, jak jej wydawca poinformował, że na całym świecie kupiło ją już ponad 10 milionów osób.

Cała redakcja kobiecego magazynu wydawanego w Watykanie odchodzi

Do dymisji podała się redakcja kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" na czele z twórczynią i redaktor naczelną magazynu Lucettą Scaraffią. Opublikowała ona we wtorek list do papieża, w którym opisała klimat nieufności wobec jej zespołu.