Majowa parada zwycięstwa we wrześniu? Kreml "opracowuje dwa scenariusze"

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa władze Rosji mogą podjąć nadzwyczajne kroki: przełożyć zorganizowanie defilady z okazji 75. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą na jesień. Parada od lat odbywała się 9 maja na placu Czerwonym w Moskwie. Rosyjskie media informują, że Kreml opracowuje w tej sprawie dwa scenariusze.

Kogo podłączyć do respiratora, brakujące środki ochrony osobistej, poszukiwania pacjenta zero. Zagraniczna prasa o pandemii

Światowe media codziennie zajmują się tematem pandemii COVID-19. Brytyjska prasa informuje o nowych zaleceniach dla lekarzy oraz małej liczbie testów przeprowadzonych wśród personelu medycznego, amerykańskie media ostrzegają o kończących się zapasach środków ochronnych, a także piszą o nietypowej kampanii prezydenckiej w cieniu epidemii. Media wspominają również o poszukiwaniach pacjenta zero z Wuhanu. Przegląd prasy przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

"Teraz jestem po drugiej stronie choroby". Książę Karol o zakażeniu koronawirusem

W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich - mówił w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych brytyjski książę Karol. Następca tronu, który wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia, których oddanie - jak uważa - jest powodem dumy dla całego narodu.

Kobiety w poniedziałki, mężczyźni we wtorki. Podział na płcie sposobem walki z koronawirusem

Panama podjęła niekonwencjonalną metodę w walce z koronawirusem. Według władz kraju jednym ze sposobów na utrzymanie kwarantanny jest rozdzielenie płci podczas wychodzenia z domów. - Jeśli jednego dnia wyjdą kobiety, a drugiego mężczyźni, to wtedy łatwiej jest kontrolować sytuację, a liczba osób na ulicy jest ograniczona - tłumaczył Xavier Saez-Llorens, członek Panamskiego Komitetu Doradczego ds. Koronawirusa.

Ambasador USA w NATO: to nie czas na zmniejszenie liczby żołnierzy w Polsce

Jesteśmy zaangażowani w bezpieczeństwo Polski, państw bałtyckich i naszych sojuszników. Z pewnością nie opuścimy Europy - powiedziała Kay Bailey Hutchinson, ambasador USA przy NATO. - Będziemy opiekować się naszymi żołnierzami w Polsce i w całej Europie, jednocześnie zapewniając wsparcie dla naszych sojuszników, by wspólnie stawić czoła pandemii - dodała w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVN24 Macieja Sokołowskiego.

"Nie jesteśmy na wojnie. Marynarze nie muszą umierać"

Dowódca amerykańskiego lotniskowca USS Theodore Roosevelt cumującego na wyspie Guam wezwał kierownictwo marynarki wojennej do podjęcia zdecydowanych działań, by uratować życie marynarzom i powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na pokładzie.

Wokół szaleje epidemia, a tam nie zachorował nikt. Cudowna woda, przeciwciała czy po prostu izolacja?

O tych miasteczkach nigdy nie mówiło się aż tyle. Ferrera Erbognone leży w Lombardii, pierwszej europejskiej "ofierze" koronawirusa. Jedna poczta, jedna stacja kolejowa, około 2000 mieszkańców. Przypadków zakażenia - zero. Podobnie w piemonckim Montaldo Torinese, gdzie żyje kilkaset osób, do tej pory wszyscy zdrowi, choć wokół szaleje epidemia. O miejscowości napisał nawet brytyjski "The Guardian", przypominając legendę o wodzie, która uzdrowiła armię Napoleona.