Choć białostocka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści przez byłego księdza Jacka Międlara, to wciąż nie wiadomo, jakie będą dalsze losy postępowania. Wszystko dlatego, że na decyzję śledczych złożono trzy zażalenia. Postanowienie zaskarżyła m.in. jedna z organizacji mniejszości narodowych i pełnomocnik jednej z organizacji żydowskich. Zażalenia rozpozna Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z lokali na sopockim "monciaku" jest głośna impreza. Kiedy pojechali na miejsce, zobaczyli kilkadziesiąt osób. Część tańczyła na parkiecie, nie mieli maseczek i nie zachowywali dystansu. Policja i prokuratura wszczęła już postępowanie. Sprawa została też zgłoszona do sanepidu, który może nałożyć nawet 30 tysięcy złotych kary.

Halina Kwiatkowska, krakowska aktorka, pedagog, pisarka i podróżniczka, koleżanka z lat szkolnych i studenckich Karola Wojtyły zmarła w piątek w nocy w wieku 99 lat. Informację o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Kwiatkowska zagrała między innymi w "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy i "Lalce" Wojciecha Hasa.