Ciekawostki

Ciekawostki

Medal Fieldsa to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana w dziedzinie matematyki. Żeby ją otrzymać, trzeba mieć mniej niż: 20 lat, 40 lat, 140 IQ czy 100 tysięcy euro rocznego dochodu? Takie pytanie padło w kolejnym odcinku "Milionerów".

Pies Narwal, który urodził się z unikatową mutacją, zwyciężył cotygodniowy konkurs na najciekawsze wideo w tvn24.pl, zdobywając 68 procent głosów. Pomocna świnka na lotnisku w San Francisco zajęła drugie miejsce. Wybrało ją 10 procent internautów uczestniczących w głosowaniu. Trzecie miejsce z wynikiem 7 procent otrzymała Major Michelle Curraa - jedyna kobieta, która pilotuje myśliwiec F-16 w zespole akrobacyjnym sił powietrznych USA.

Były wystraszone i wyczerpane. Dwa daniele, po stoczonej ze sobą walce nieopodal słowackiej miejscowości Opatovce nad Nitrou, potrzebowały pomocy ludzi. Daniele toczą ze sobą walki podczas okresu godowego, który właśnie dobiega końca.

Tę kreskówkę uwielbiały miliony Rosjan. Produkowany w czasach Związku Radzieckiego popularny film animowany "Wilk i Zając" ("Nu, pogodi!") wróci na ekrany. Rosyjskie studio animacji filmowej Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków. Okazją jest 50. rocznica wyprodukowania tej kreskówki.

"Egzorcysta" Williama Friedkina, "Lśnienie" Stanleya Kubricka, "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese i "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa to filmy, w których usłyszymy muzykę skomponowaną przez Krzysztofa Pendereckiego. Do jednego z nich stworzył ją specjalnie. Nazwę tego filmu miała wskazać w "Milionerach" pani Jolanta Glinka-Kalisz.

Kerozyna napędza drezyny, karuzele, samoloty czy zegary kwarcowe? Z tym pytaniem w "Milionerach" zmierzył się pan Paweł Wrzesiński z Wrocławia.

Kabriolet księcia Karola, którym nowożeńcy książę William i księżna Kate jechali w dniu ślubu, jest napędzany paliwem wytwarzanym z przetworzonego oleju, metodą destylacji wina, z węgla kamiennego czy z wodoru? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadała pani Małgorzata Kapuśniak z Wrocławia.

Film edukacyjny dla kierowców z udziałem przedszkolaków, zdobył 34 procent waszych głosów. Niedźwiedź pływający w basenie w bułgarskim Sopocie zajął drugie miejsce. Wybrało go 31 procent internautów uczestniczących w głosowaniu na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Trzecie miejsce z wynikiem 22 procent otrzymało nagranie z akcji ratunkowej na stacji kolejowej w Oakland.