Włochy

Włochy

Brytyjski aktor Colin Firth otrzymał obywatelstwo włoskie - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. Laureat Oscara za rolę króla Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem" ma żonę Włoszkę i dom w Umbrii.

Troska o godny i przyzwoity wygląd okolic Watykanu była powodem, dla którego watykańska żandarmeria po raz pierwszy usunęła bezdomnych z rejonu placu Świętego Piotra - podała w czwartek włoska agencja Ansa. Poinformowano o tym papieża Franciszka.

O 21 procent spadła w porównaniu z minionym rokiem liczba migrantów, którzy przybyli do Włoch z wybrzeży Libii - poinformował w środę szef włoskiego MSW Marco Minniti. W wystąpieniu w parlamencie mówił, że to rezultat starań podjętych przez rząd w Rzymie.

Do 47 wzrosła w Rzymie i stołecznym regionie Lacjum liczba zachorowań wywołanych wirusem chikungunya. Jest on przenoszony przez komary tygrysie. Po prewencyjnym wstrzymaniu oddawania krwi w centrum Włoch przysyłana jest ona z całego kraju - podały media.

Trzy osoby zginęły po tym, jak wpadły we wtorek do krateru wulkanicznego w okolicach Neapolu. Strażacy poinformowali, że ofiary udusiły się, najpewniej z powodu gorących wyziewów wulkanicznych.

Tylko jeden ze sprawców napaści na polskich turystów w Rimini jest pełnoletni. Pozostali mają od 15 do 17 lat. Według profesora prawa karnego z uniwersytetu w Bolonii, którego wypowiedź cytuje portal informacyjny "Rimini Today", kary dla napastników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat mogą nie być wysokie i wynieść około 5-6 lat.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi chce, by wspólnym kandydatem centroprawicy na szefa rządu w przyszłorocznych wyborach był obecny przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani - poinformował w poniedziałkowej publikacji dziennik "Corriere della Sera".