Władimir Putin

Władimir Putin

Władimir Putin w dość nietypowy sposób odniósł się do kwestii napiętych stosunków dyplomatycznych Moskwy z Waszyngtonem, a także przeszukań w rosyjskich obiektach dyplomatycznych w USA. - Najwyraźniej (szef dyplomacji Rex Tillerson - red.) trafił w złe towarzystwo - zażartował gospodarz Kremla na jednej z sesji plenarnych we Władywostoku.

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział w środę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest skomplikowana z powodu prowokacji Pjongjangu i może stać się nieprzewidywalna, jeśli ten ich nie zaprzestanie.

Sąd w Moskwie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie Dmitrija Siergiejewa, dyrektora petersburskiej firmy Bałtstroj. Zastosowanie środka zapobiegawczego ma związek ze śledztwem dotyczącym defraudacji przy budowie obiektów w rezydencji prezydenta Władimira Putina w Nowo-Ogariewie pod Moskwą.

1 września Władimir Putin planuje poprowadzić otwartą lekcję w jednej ze szkół Jarosławia - podał dziennik "Kommiersant", powołując się na kremlowskie źródła. To będzie kolejne spotkanie prezydenta z młodzieżą, które - zdaniem ekspertów - są elementem prowadzonej nieformalnie kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku.

Zapowiedź rozpoczęcia w styczniu prac nad rozbudową węgierskiej elektrowni atomowej w Paksu oraz deklarację, że Rosja gwarantuje 12 miliardów dolarów na pokrycie jej kosztów akcentuje we wtorek po wizycie prezydenta Władimira Putina w Budapeszcie prorządowa prasa.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy przekazało Moskwie notę protestu w związku z wizytą prezydenta Władimira Putina na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Jest to brutalne naruszenie ukraińskiej suwerenności - oświadczył w piątek Kijów.

Prezydent Władimir Putin nie uczestniczył w życiu publicznym od 9 sierpnia. Po raz ostatni był widziany w Abchazji - separatystycznej republice w granicach Gruzji - a także w Soczi – podał portal telewizji Dożdż. Stacja zastanawia się, gdzie może przebywać gospodarz Kremla, który – jak twierdził jego rzecznik – nie planował tego lata urlopu.

Dokładny czas przylotu i szczegółowe dane o trasie przejazdu. Mieszkanka Oulu w zachodniej Finlandii przez pomyłkę policji uzyskała dostęp do zastrzeżonej korespondencji dotyczącej wizyty Władimira Putina. Prezydent Rosji odwiedził ten kraj 27 lipca.

Władimir Putin obiecał, że "pomyśli" nad swoim udziałem w wyborach prezydenckich w 2018 roku. Deklarację w tej sprawie prezydent Rosji złożył mieszkańcowi syberyjskiej wioski, która ucierpiała w wyniku pożarów.

Prezydent Władimir Putin, który składa wizytę w Finlandii, oświadczył w czwartek, że Rosja z czasem odpowie na amerykańskie sankcje gospodarcze, ale jej reakcja będzie zależała od ostatecznego brzmienia ustawy Kongresu USA.

Przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku prezydent Rosji pracuje nad stworzeniem wizerunku "dobrego dziadka" – napisał portal RBK. W ten sposób odniósł się do piątkowej rozmowy Władimira Putina z młodzieżą w Soczi. "Niedziecinne rozmowy z Władimirem Putinem" były swoistą kontynuacją tradycyjnego "dialogu" prezydenta z rodakami.