Władimir Putin

Władimir Putin

- Jest dla nas ważne, by Donald Trump i Władimir Putin mogli odbyć dobrą dyskusję na temat tego, jak widzą przyszłość relacji Rosji i USA – zapowiedział szef dyplomacji USA Rex Tillerson. - Wciąż nie wiemy, jakie są intencje Rosji – zastrzegł.

Władimir Putin na spotkaniu z Donaldem Trumpem ogłosi, że nie ma alternatywy wobec już istniejących umów na rzecz uregulowania kryzysu w ukraińskim Donbasie – oświadczył rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Na Kremlu liczą ponadto, że przywódcy obu państw nawiążą dialog, który ma "ważne znaczenie dla całego świata". Putin spotka się z prezydentem USA w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu.

Władimir Putin spotka się z Donaldem Trumpem 7 lipca - poinformował doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow. Do spotkania obydwu polityków ma dojść w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu. Informację potwierdził również Biały Dom - podała agencja Reutera.

Planowanego spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa na szczycie G20 wciąż nie ma w grafiku prezydentów - pisze we wtorek rosyjska prasa. Eksperci nie sądzą, by spotkanie przyniosło przełom, niemniej osobisty kontakt prezydentów jest ważny - oceniają media.

Władimir Putin przyjął na Kremlu byłego sekretarza stanu USA Henry Kissingera, uchodzącego za "powiernika" prezydenta Rosji. Szczegóły rozmowy nie zostały ujawnione. Do spotkania doszło przed planowanym spotkaniem Putina z prezydentem Donaldem Trumpem w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu.

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział w piątek, że nie wyklucza możliwości pierwszego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimira Putina przy okazji szczytu G20. Szczyt ten ma się odbyć w dniach 7-8 lipca w Hamburgu.

Prezydent Rosji po raz piętnasty w historii swoich rządów odpowiedział na pytania rodaków. "Bezpośrednia linia z Władimirem Putinem" była transmitowana przez najważniejsze stacje telewizyjne, a Rosjanie pytali prezydenta o życie osobiste, gospodarkę i politykę. Padło także pytanie o to, kto zostanie jego następcą. - O tym powinni zdecydować wyborcy - odpowiedział gospodarz Kremla.

Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, że hakerzy nie mogą w sposób znaczący wpłynąć na kampanię wyborczą w innym kraju. Zapewnił także, że Rosja "nie zajmuje się" atakami hakerskimi "na szczeblu państwowym", a stara się walczyć z tym zjawiskiem. Putin mówił też o kilku innych aspektach rosyjskiej polityki zagranicznej.

Francuskie media chwalą prezydenta Emmanuela Macrona po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zwracają uwagę na chłodne przyjęcie Rosjanina przez Francuzów i to, że to Macron zdecydowanie dominował nad doświadczonym Putinem.

Spotkanie prezydentów Francji i Rosji, Emmanuela Macrona i Władimira Putina to sukces, który jednak nie od razu przyniesie owoce - komentuje we wtorkowej publikacji gazeta "RBK". "Niezawisimaja Gazieta" ocenia zaś, że "Macron nie stanie się drugim Chirakiem".

Poważną sprawą było to, że "jakieś organy prasy zagranicznej wtrącały się w demokratyczną kampanię" - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron na konferencji prasowej po spotkaniu z Władimirem Putinem. Skomentował w ten sposób domniemane ingerowanie Moskwy we francuskie wybory prezydenckie. Zależne od Kremla agencja Sputnik i telewizja RT (dawniej Russia Today) zachowywały się - jego zdaniem - jak "organy wpływu" i "organy kłamliwej propagandy".