Władimir Putin

Władimir Putin

Putin wziął Łukaszenkę na narty

Władimir Putin przyleciał do Soczi w związku z rozpoczynającym się tam w czwartek spotkaniem przywódców Rosji, Iranu i Turcji. Wcześniej rosyjski prezydent znalazł czas, żeby zjechać ze stoku razem z prezydentem Białorusi. Nie obyło się bez rozdawania autografów i robienia pamiątkowych zdjęć.

Netanjahu i Putin rozmawiali o Syrii

Premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent Rosji Władimir Putin porozumieli się w piątek co do dalszego współdziałania w Syrii po tym jak USA postanowiły wycofać swoje wojska z tego kraju.

Kraje UE zgodne. Sankcje wobec Rosji przedłużone

Kraje członkowskie w ramach Rady Unii Europejskiej przyjęły w piątek formalną decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji do 31 lipca 2019 roku. Wcześniej taką decyzję podjęli na szczycie unijnym przywódcy UE.

Władywostok stolicą Dalekiego Wschodu

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret o przeniesieniu centrum administracyjnego rosyjskiego Dalekiego Wschodu z Chabarowska do Władywostoku. Wcześniej w tej sprawie zwrócił się do prezydenta obecny pełniący obowiązki gubernatora Kraju Nadmorskiego Oleg Kożemiako.

"Trump powinien przestrzec Putina przed eskalacją, przed dalszymi krokami"

Źle się stało, że do niego nie doszło - mówił w niedzielę w "Faktach po Faktach" w TVN24 o planowanym oficjalnym spotkaniu Władimira Putina i Donalda Trumpa Ryszard Schnepf, były ambasador w USA. Innego zdania był drugi gość, Stanisław Ciosek, były ambasador w Rosji. - Tu bez krzyku czy wyraźnego, twardego przedstawienia stanowisk, by się nie obyło - tłumaczył.

Ukraina ogranicza wjazd dla Rosjan. Putin: nie odpowiemy tym samym

Rosja nie odpowie analogicznymi krokami na ograniczenie przez Ukrainę wjazdu Rosjan na jej terytorium - podało w niedzielę radio Echo Moskwy. Rozgłośnia powołuje się na słowa prezydenta Władimira Putina na konferencji prasowej w Buenos Aires po szczycie G20.

Kreml przekonuje: Putin chce prowadzić dialog z Trumpem

Prezydent Rosji Władimir Putin jest gotowy kontynuować dialog z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział w piątek w Buenos Aires rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Amerykański prezydent odwołał spotkanie z Putinem po działaniach Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej.