Władimir Putin

Władimir Putin

Turcja może współpracować z Rosją przy kolejnych, po umowie na zakup rosyjskich rakiet S-400, projektach zbrojeniowych - powiedział we wtorek w Ankarze prezydent Recep Tayyip Erdogan po spotkaniu z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Prezydent Rosji przebywa w Turcji z dwudniową wizytą.

Władimir Putin, który przybył do Kemerowa na Syberii, nie pojawił się na wiecu, by stawić czoła mieszkańcom miasta żądającym odpowiedzi na pytania o śledztwo w sprawie tragicznego pożaru. Pojawił się za to na terenie wokół centrum handlowego, w którym w niedzielę doszło do tragedii, wyraził swoją wściekłość na urzędników.

Biały Dom poinformował we wtorek w oświadczeniu, że prezydent Stanów Zjednoczonych w rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach w Rosji.

Biuro prasowe prezydenta Litwy poinformowało, że prezydent Dalia Grybauskaite nie złoży gratulacji Władimirowi Putinowi z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich; gratulacje wystosowała prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

Niedzielne wybory prezydenckie w Rosji świadczą o tym, że urzędujący szef państwa Władimir Putin otrzymał mandat na "zakonserwowanie" obecnego systemu, nie należy teraz oczekiwać poważnych zmian - powiedział ekspert ośrodka Carnegie Andriej Kolesnikow.

Po podliczeniu głosów z 95 proc. komisji wyborczych frekwencja w wyborach wyniosła 67 proc. - podała Centralna Komisja Wyborcza. Jak wskazują cząstkowe wyniki, na Władimira Putina w wyborach prezydenckich głosowało 76,65 proc. wyborców.

Chodzi o biznesmena Jewgienija Prigożyna - biznesmena wiązanego przez media między innymi z rosyjską firmą najemniczą (tak zwaną Grupą Wagnera) i "fabryką trolli" z Petersburga. Między innymi o Prigożyna spytała Putina Megyn Kelly w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC.

W styczniu i lutym notowania prezydenta Rosji Władimira Putina spadły w Moskwie i Petersburgu o ponad 12 punktów procentowych – podał w środę dziennik "Wiedomosti", powołując się na badanie opinii publicznej. Z badań tych wynika również, że rośnie liczba niezdecydowanych wyborców.

Wiceprzewodniczący Medżlisu, samorządu Tatarów krymskich, Achtem Czyjhoz zaapelował w poniedziałek w Wilnie do społeczności Zachodu o nieuznawanie wyniku zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji i o zbojkotowanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w tym kraju. Turniej odbędzie się w Rosji latem.