Władimir Putin

Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin poprosił kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, aby w Wiedniu mogło zostać zorganizowane latem jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podał dziennik "Wall Street Journal".

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że spotkanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una jest możliwe. Dodał, że szczegóły i termin "będą dalej ustalane poprzez kanały dyplomatyczne"

Prezydent Rosji Władimir Putin zaprzeczył w piątek ustaleniom międzynarodowej grupy śledczej, zgodnie z którymi malezyjski samolot nad wschodnią Ukrainą został zestrzelony w roku 2014 pociskiem rakietowym pochodzącym z Rosji. Oświadczył też, że Moskwa nie została dopuszczona do śledztwa w tej sprawie.

Parlament Czeczenii wniósł do niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, poprawki do konstytucji dotyczące zmiany liczby kadencji prezydenta. W uzasadnieniu oceniono, że konieczne jest zwiększenie do trzech z rzędu liczby dopuszczalnych kadencji.

Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował wyjście byłego agenta GRU Siergieja Skripala ze szpitala w Salisbury. Skripal zdaniem brytyjskich służb był zaatakowany bojowym środkiem trującym Nowiczok.

Donald Trump pogratulował w poniedziałek Władimirowi Putinowi rozpoczęcia nowej kadencji na stanowisku prezydenta - poinformował Biały Dom. Jednocześnie podkreślono znaczenie prawa do pokojowych manifestacji po niedawnych aresztowaniach w Rosji.

Dmitrij Miedwiediew, który ma ponownie stanąć na czele rządu Rosji, zaproponował w poniedziałek parlamentarzystom zmiany na stanowisku wicepremierów. Odejść ma pięcioro spośród dziewięciorga wicepremierów - relacjonują rosyjskie agencje prasowe.

Po zaprzysiężeniu Władimira Putina na nową kadencję prezydencką powstanie w Rosji nowy rząd, w którym - według obserwatorów - duże szanse na zachowanie stanowisk mają premier Dmitrij Miedwiediew, minister obrony Siergiej Szojgu i szef MSZ Siergiej Ławrow.