Najnowsze

Najnowsze

Ursus ma nowego inwestora

Ursus - legenda polskiego przemysłu ciągnikowego - znalazł partnera strategicznego w Turcji. Uzel, to największy producent traktorów w tym kraju.

Z Goleniowa do Edynburga

Z lotniska w Goleniowie pod Szczecinem można będzie od końca października latać do Edynburga w Szkocji.

Nowy Terminal dopiero od września

Kilka tysięcy usterek stwierdzono w trakcie budowy i testów Terminalu 2 na warszawskim lotnisku Okęcie. Zastrzeżenia budzi m.in. system bezpieczeństwa i energetyka.

Czyja ziemia chłonie kasę?

Największym polskim beneficjentem unijnych dopłat bezpośrednich za 2006 r. został kombinat Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, który jednorazowo otrzymał ponad 7,6 mln zł unijnej pomocy - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Toyota ładowana z gniazdka

Samochód ładowany prądem z domowego gniazdka to nowy produkt Toyoty. Model Plug In HV Prius na razie jest w fazie testów. Juz wkrótce pojawi się jednak na drogach Japonii, USA, a także Europy.

Ratuj się przed bessą

Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zaczęły namawiać do alternatywnych inwestycji, chroniących przed ewentualną bessą na giełdzie. Polscy inwestorzy od dłuższego czasu są zainteresowani głównie kupnem funduszy akcyjnych.

Ceny pędzą za gospodarką

Na koniec tego roku inflacja przekroczy ustalony przez Radę Polityki Pieniężnej cel inflacyjny, czyli 2,5 proc., a w 2009 roku zbliży się do górnej granicy celu, czyli 3,5 proc - przewiduje raport NBP o inflacji.

10 mln zł darowizny dla ofiar wichury

Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły uchwałę o wsparciu mieszkańców obszarów zniszczonych przez trąbę powietrzną. Każda z firm przekaże po pięć mln zł poprzez Fundację PZU.

PO zaskarży "podatek Religi"

Współfinansowanie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych przez firmy ubezpieczeniowe, czyli tzw. podatek Religi, jest niezgodne z konstytucją - twierdzi Platforma Obywatelska i zapowiada zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Bramka tania, bo... nielegalna?

Przekierowywanie rozmowy z telefonu stacjonarnego na komórkę za pomocą bramki GSM to wśród polskich firm standard. Pozwala to znacznie zmniejszyć koszty. Ale nie zawsze jest legalne - donosi "Gazeta Wyborcza".

Wadliwe Volvo do przeglądu

Z powodu przypadków zapalenia się samochodów Volvo, producent postanowił skierować do przeglądu ponad 42 tys. wozów modelu XC90.

Kamiński nie chce być euroemerytem

Michał Kamiński chciał skorzystać ze specjalnej emerytury, do której mają prawo posłowie Parlamentu Europejskiego - napisała "Rzeczpospolita". - To oczywiste kłamstwo - odpowiada Kamiński.

Cisza po drugiej stronie kabla

Operatorzy stacjonarniej telefonii robią, co mogą, aby powstrzymać falę uciekających klientów. A ich przychody regularnie lecą w dół, bo rynkiem rozmów rządzą operatorzy komórkowi i internetowi - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Kino wchodzi do sieci

Wybierasz, płacisz, ściągasz i oglądasz co chcesz. Dystrybutorzy filmów w Polsce przestali się bać internetu. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", jeszcze w tym roku rozpoczną działalność dwie wypożyczalnie wideo online.

Nie tylko kolacja przy świecach?

W ciągu pięciu lat w Polsce może zabraknąć prądu - tak wynika z raportu przygotowywanego w Ministerstwie Gospodarki, do którego dotarła "Gazeta Wyborcza"

ZUS jest tani

Audyt przeprowadzony w ZUS-ie wykazał, że oszczędności, jakie można w nim wprowadzić są niewielkie. Według firmy konsultingowej Deloitte sięgają one najwyżej 3 proc. z ponad 3,3 mld zł, jakie stanowią koszty działania Zakładu - pisze "Puls Biznesu".

Niemcy i chcieliby, i boją się

Czy Niemcy otworzą rynek pracy dla przybyszów z nowych krajów członkowskich UE? Nacisk pracodawców ku temu rozwiązaniu jest coraz skuteczniejszy, ale związki zawodowe ostrzegają przed „niespotykanych rozmiarów dumpingiem płacy”.

Globalna gospodarka coraz szybsza

Światowy wzrost gospodarczy w tym i następnym wyniesie 5,2 procent - prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jej kołem zamachowym gospodarki okazują się Chiny, Indie - i Rosja.

17 miliardów euro dla polskiej wsi

Komisja Europejska przyjęła polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ciągu 7 lat polska wieś dostanie 17 miliardów euro.

Od czwartku Terminal 2 trochę otwarty

Od czwartku przyloty obsługiwane dotychczas w terminalu "Etiuda" na warszawskim Okęciu będą przeniesione do Terminalu 2. Ma to polepszyć warunki obsługi pasażerów.

Szef rady nadzorczej ZUS krytykuje nowy system emerytalny

- Nowy system emerytalny jest zbyt skomplikowany - uważa przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski. Jego zdaniem przyszłe państwowe emerytury powinny być równe dla wszystkich, a dodatkowo każdy powinien oszczędzać indywidualnie.