Najnowsze

Najnowsze

W TP SA jak w banku

Przychody Telekomunikacji Polskiej lecą w dół. Dlatego spółka szuka nowych form zarobku. Jej szef, były bankowiec, wpadł zatem na pomysł oferowania usług finansowych - czytamy w "The Wall Street Journal Polska".

Kuwejt w Wielkopolsce?

Do OPEC może jeszcze nie wejdziemy, ale złoża wyglądają obiecująco. Na tyle, że odwierty rozpoczęło PGNiG. W Wielkopolsce znajdują się największe w Polsce złoża ropy naftowej - pisze "Głos Wielkopolski".

Kierowcy pilnie poszukiwani

Otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować masowe wyjazdy młodych kierowców. Już teraz potrzeba coraz więcej zawodowców, a o dobrych kandydatów trudno - pisze "Dziennik Polski".

Ławrow: Rosja nie szantażuje surowcami

- Nie wierzcie tym, którzy mówią, że Rosja wykorzystuje eksport węglowodorów, by szantażować inne kraje - mówi rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na spotkaniu z azjatyckimi przedsiębiorcami.

Doniesienia z warszawskiego parkietu

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Michał Macierzyński analityk portalu bankier.pl komentuje wyniki banków Pekao i BPH.

Polaczek broni obwodnicy Augustowa

Za "niemiarodajne" uznał minister transportu Jerzy Polaczek informacje "Dziennika" o analizie przebiegu Via Baltica, wykonanej przez firmę Scott Wilson. Eksperci tej firmy uważają, że droga powinna być wytyczona przez Łomżę, omijając torfowiska wokół Augustowa.

TP SA chce rosnąć w siłę

Warte 1,9 mld zł Multimedia Polska, wyceniana przez giełdę na 780 mln zł informatyczna grupa Sygnity, a nawet mniejsze spółki informatyczne, takie jak ATM czy Wasko - to firmy, które mogą interesować TP SA - czytamy w "Parkiecie".

Białoruś oddaje Rosji za gaz

Białoruś poinformowała, że przekazała rosyjskiemu koncernowi Gazprom 190 mln dolarów w ramach spłaty zadłużenia za gaz. Koncern dał Białorusi czas do 10 sierpnia na spłatę reszty długu.

Polak oddaje kasę

Polacy coraz lepiej radzą sobie z regulowaniem zobowiązań. Bankowcy i właściciele firm telekomunikacyjnych mogą się cieszyć, ale dla windykatorów to zła informacja - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Łukaszenka do Putina: nie padnę na kolana

- Nie pojadę i na kolana się nie rzucę - odpowiedział białoruski prezydent na sugestię osobistej wizyty na Kremlu. Do Moskwy pojechała delegacja białoruskiej spółki Biełtransgaz, aby z przedstawicielami Gazpromu uregulować problem dostaw gazu na Białoruś.

Optymizm konsumentów wciąż rośnie

Najwyższy poziom optymizmu wśród konsumentów od dziesięciu lat odnotował w lipcowym badaniu kondycji gospodarstw domowych Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

Biedronka otworzy nowe sklepy

63 nowe sklepy planuje uruchomić do końca roku właściciel firmy Biedronka, portugalska grupa Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD). Obecnie sieć dysponuje 962 sklepami w całym kraju.

Jak dzielić coraz większe pieniądze NFZ?

NFZ wie już, że w 2008 roku będzie miał do wykorzystania na nasze leczenie o prawie 5 mld złotych więcej niż w bieżącym roku. Nie wie jednak, według jakiego klucza pieniądze przyznawać.

Toksyczne zabawki z Chin

Firma Fisher Price zamierza wycofać ze sprzedaży prawie milion wyprodukowanych w Chinach zabawek. Istnieje niebezpieczeństwo, że farba użyta do ich pomalowania zawiera zbyt dużo ołowiu.

Próżność w polskiej sieci

Internetowy sukces po polsku: serwis fotka.pl bije rekordy popularności. Jego twórcy 6 lat temu zainwestowali 250 zł, w tym roku zarobią 2 mln zł.

Co z polskim mięsem?

Choć eksport mięsa z Polski wciąż czterokrotnie przewyższa import, sektor mięsny zaczyna z trwogą patrzeć w przyszłość. Z Europy zachodniej importujemy już mięso za 1,5 mld euro.

Dochodowy hazard

Wartość rynku gier hazardowych ma sięgnąć w tym roku 11 mld złotych. Najwięcej zarobi na nim... budżet państwa.

Wróci podatek od darowizn?

Z wyliczeń fiskusa wynika, że Polacy wskutek zniesienia podatku od darowizn dla najbliższej rodziny zaoszczędzili blisko 400 mln złotych. Czy to zwiastun, że ulga zniknie? - zastanawia się "Rzeczpospolita".