Najnowsze

Najnowsze

Na niemieckie tory wraca porządek po strajku

Ruch kolejowy w Niemczech wraca do normy. Niemieccy maszyniści przeprowadzili rano strajk ostrzegawczy, który sparaliżował ruch kolejowy w wielu częściach kraju. Związkowcy i zarząd kolei usiądą ponownie do stołu rokowań.

Rząd nie odpuszcza ściągającym samochody

Rząd, stosując się do zaleceń Brukseli, przyjął projekt ustawy o zwrocie nadpłat w akcyzie od samochodów sprowadzonych do Polski przed 1 grudnia 2006 roku. Z pobranych 2,5 mld odda ponad 1/5. Ale może wkrótce dołoży więcej, bo KE twierdzi, że włączanie podatków rejestracyjnych do podstawy VAT jest nielegalne.

Rządowa pomoc dla ogrodników

Rząd postanowił o pomocy rolnikom, którym wymarzły uprawy owoców i warzyw na początku maja. Szkody szacowane są na 800 mln zł.

Wysoka zdolność kredytowa Polski

Wyniki gospodarcze Polski podtrzymują trwające upodabnianie poziomu dochodów do bogatszych krajów Unii Europejskiej - podała agencja ratingowa Fitch.

Prawie połowa Polaków nie chce euro

Aż 47 proc. Polaków jest przeciwnych zastąpieniu złotego wspólną europejską walutą euro - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Jedynie co trzeci ankietowany jest za.

Obniżony VAT aż do 2010 roku?

Niższy VAT aż do 2010 roku na wszystkie mieszkania i domy w Polsce? Już w czwartek Komisja Europejska ma przyjąć propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u m.in. na mieszkania, usługi gastronomiczne i książki.

Lokatorzy unikną spółdzielczych pułapek

Już niedługo lokatorzy będą mieli nieograniczony wgląd w dokumentację finansową swojej spółdzielni mieszkaniowej. Umożliwi to znowelizowane prawo spółdzielcze, które wejdzie w życie 31 lipca.

Roman Karkosik idzie na zakupy za granicą

Miliard euro - nawet tyle jest w stanie zapłacić za udziały w światowym koncernie zajmującym się przetwórstwem metali największy prywatny inwestor na warszawskiej giełdzie.

Świetne wyniki OFE w czerwcu

Wartość aktywów netto zarządzanych przez fundusze emerytalne wzrosła w czerwcu do ponad 138 mld zł ze 133,7 mld zł na koniec maja, czyli o 3,4 proc. - poinformowały Analizy Online.

Gazprom: nie chcemy przejmować Europolgazu

- To nieprawda, że chcemy przejąć kontrolę nad Europolgazem i blokujemy decyzje w spółce - twierdzi rosyjski Gazprom, właściciel 48 proc. udziałów w spółce zarządzającej polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego.

Techno-raj KGHM

Prawdziwy raj dla inwestorów chce stworzyć KGHM w Legnickim Parku Technologicznym.

Niewykorzystane miliony na internet

Publiczna administracja nie umie wykorzystać unijnych pieniędzy przeznaczonych na informatyzację. Dotyczy to zarówno niewielkich urzędów gminnych, jak i ministerstw - pisze "Rzeczpospolita".

Polacy tracą wiarę w EURO 2012

Z 11 do 35 proc. wzrósł odsetek Polaków spodziewających się klęski organizacyjnej przed EURO 2012. Ten pesymizm może być wynikiem wczorajszego ostrzeżenia Izby Drogownictwa, że możemy nie zdążyć z budową autostrad.

Biznesmeni, marsz do kina!

Jak zrozumieć pojawiające się w działalności biznesowej wyzwania i poznać skuteczne strategie zarządzania? Należy oglądać dobre filmy - radzą autorzy książki "Kino dla biznesmenów" opublikowanej we Włoszech.

iPhone schodzi na pniu

Ponad pół miliona sztuk sprzedanych przez pierwszy weekend - to miara sukcesu, jaki odniósł najnowszy gadżet firmy Apple. iPhone - połączenie odtwarzacza mp3 z telefonem komórkowym podbija Amerykę.

Inflacja w górę

W czerwcu inflacja liczona rok do roku była o 0,4 pkt proc. wyższa niż w maju i po raz pierwszy od kwietnia 2005 r. przekroczyła cel inflacyjny NBP wyznaczony na poziomie 2,5 proc. Może to oznaczać kolejne podwyżki stóp procentowych.

Będzie strajk w PKN Orlen?

Jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem w sprawie emerytur pomostowych zastrajkujemy - ostrzega Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w PKN Orlen. W niedzielę związkowcy rozpoczęli akcję protestacyjną.

Będziemy mogli zaciągać wyższe kredyty

Aż o 7 proc. wzrośnie od lipca zdolność kredytowa Polaków - wynika z wyliczeń portalu eHipoteka.com. Oznacza to, że zatrudnieni będą mogli otrzymać kredyt wyższy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie będzie dróg przed Euro 2012?

Nie zdążymy z budową autostrad i dróg szybkiego ruchu przed Euro 2012 - twierdzi Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa. - To nieprawda - przekonuje resort finansów.

Polacy winni Norwegom miliony euro

Ponad 8 mln euro - nawet tyle mogą być winni Polacy pracujący w Norwegii ze względu na niezapłacone podatki od dochodów - szacuje Norweski Główny Urząd Podatkowy.

Polacy nadal kupują używane auta

Używane samochody niezmiennie cieszą się popularnością. Aż 65 proc. kupionych w zeszłym roku aut to pojazdy sześcioletnie lub starsze - wynika z sondażu TNS OBOP.

Polscy rybacy ukarani za kłusownictwo

Prawie 4 tys. euro dla kapitana i 19 tys. euro dla armatora - taką karę nałożyły norweskie władze na polski statek rybacki "Polonus" za kłusownictwo.