Najnowsze

Najnowsze

1000 zł na bank

Przeglądając oferty banków można zaoszczędzić nawet 400 zł. Bo Polak wykorzystując tylko ich, wydawałoby się, podstawowe usługi musi za to zapłacić ponad 1000 zł rocznie - podaje "Gazeta Prawna"

Na emeryturę tylko z bankowym kontem

Wszystkie osoby urodzone po 1948 roku, które będą od 2009 roku przechodzić na emeryturę, będą musiały mieć bankowe konto. Inaczej ZUS nie wypłaci im świadczeń - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Kto sprzeda Polakom iPhone'a?

iPhone - nowoczesny telefon multimedialny firmy Apple znalazłby w Polsce pół miliona chętnych - donosi "Rzeczpospolita". Produkt oferowany jest na razie tylko w USA, ale europejscy operatorzy już się biją o wyłączność na jego dystrybucję.

Mieszkanie za "złotówkę" od dziś

Jak za dawnych lat w spółdzielniach ustawiają się kolejki po mieszkania. Już od wtorku zaczyna się wyprzedaż mieszkań spółdzielczych. Za 50-metrowe lokum w centrum miasta niektórzy zapłacą nawet kilkadziesiąt złotych.

Bułgaria przełknie liberalną pigułkę

Niech płacą mniej, ale płacą - zdecydował resort gospodarki Bułgarii. Unijny beniaminek wprowadza od 2008 roku 10-procentowy podatek liniowy i obniży koszty ponoszone przez pracodawców w ramach walki z szarą strefą - czytamy w "Rezcpospolitej".

Łan na wagę złota

Podwyżki cen chleba, makaronów, czy wódki wydają się być nieuniknione. W większości krajów UE pszenica i inne zboża od początku roku zdrożały prawie dwukrotnie i są najwyższe od ponad 10 lat - pisze "Rzeczpospolita".

Nowa, angielska jakość whisky

Brytyjczycy znani z dobrego piwa i wyjątkowej herbaty nie chcą pozostać w tyle za Szkotami i Irlandczykami. Rozpoczną produkcję własnej whisky.

Trąba wciągnęła 25 mln zł

Na taką kwotę wyceniono straty spowodowane przez trąbę powietrzną i gradobicia, które 20 i 22 lipca przeszły przez osiem podczęstochowskich gmin. Do poszkodowanych trafiło juz 1,1 mln zł z 15 mln zł rządowego wsparcia.

Zmiany w zarządzie Orlenu

Rada Nadzorcza PKN Orlen odwołała w poniedziałek wiceprezesa do spraw finansów Pawła Szymańskiego i powołała do zarządu Dariusza Formelę, dyrektora do spraw organizacji w litewskiej rafinerii Możejki. Posiedzenie Rady nadzorczej spółki jeszcze trwa.

Gdzie jest kotwica budżetowa?

W lipcu budżet miał być 16,06 mld zł "pod kreską. A tym czasem jest 100 mln "górki". Resort finansów przewiduje, że pod koniec roku w deficyt przewidziany na 30 mld zł, może być mniejszy o co najmnej pięć. Ekonomiści alarmują o nie zmarnowanie tej szansy

Uprawnionych do "pomostówek" poznamy 17 sierpnia

Do 17 sierpnia członkowie Komisji Trójstronnej mają przesłać propozycje zawodów objętych emeryturami pomostowymi do przewodniczącego zespołu ds. ubezpieczeń - zapowiedział wiceminister pracy i polityki społecznej Romuald Poliński.

Ukraiński lifting przed Euro 2012

200 mln euro pożyczki na modernizację dróg uzyskała Ukraina od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę trasy z Czopu do Kijowa przed organizowanymi wspólnie przez z Polską Euro 2012.

Citroen musi naprawić wadliwe auta

Uwaga kierowcy jeżdżący Citroenami. W niektórych modelach C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy (ESP) - poinformował w poniedziałek UOKiK. Producent zobowiązał się do bezpłatnych napraw.

Turcy na ratunek Ursusowi

Polski producent traktorów - Ursus - stworzy nową spółkę z tureckim inwestorem branżowym, firmą Uzel. Kontrakt z właścicielem Ursusa - Firmą Bumarma ma być podpisany w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Małopolskie firmy jadą w świat

Wyjazdowe misje gospodarcze i promowanie za granicą małopolskich firm zakłada podpisana w poniedziałek umowa między Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

Pol-Aqua wchodzi na parkiet

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka Pol-Aqua. Na otwarciu notowań za prawa do akcji płacono 85 zł (wzrost o 10,4 proc.), za akcje - 88 zł (wzrost o 14,3 proc.). Cena akcji w ofercie publicznej wynosiła 77 zł.

PZU rozwodzi się z Bankiem Millenium?

PZU zrywa z Bankiem Millennium. Od miesięcy pozbywa się jego akcji, które kilka lat temu odegrały główną rolę przy próbie wrogiego przejęcia banku. Kto jest kupującym? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza"

Po auto? Na Litwę albo do Rumunii

Nowe auta kosztują w Polsce prawie tyle co na Zachodzie, a czasem są nawet droższe. Okazji polscy kierowcy mogą szukać na Litwie lub w Rumunii, gdzie jest dużo taniej - pisze "Gazeta Wyborcza"

Granie funduszami nie popłaca

Ci, którzy traktują fundusze jako krótkoterminową inwestycję, sparzyli się. Ci, co inwestują na kilka lat, mogą się cieszyć - pisze "Puls Biznesu"

Fiskus zwraca nadpłaty

Najpóźniej dziś urzędy skarbowe powinny zwrócić nadpłaty podatku wynikające z rocznych zeznań podatkowych za 2006 rok - stwierdza "Gazeta Prawna".

Kary dla spóźnialskich pracodawców?

Prawdopodobnie od stycznia pracodawcy będą musieli pracownikom zatrudnionym w szkodliwych warunkach opłacać składki do funduszu emerytur pomostowych. Muszą jednak stworzyć listy osób uprawnionych do pomostówek, a z tym mogą nie zdążyć - ostrzega "Gazeta Prawna"

Wydajemy więcej na hazard, niż na piwo

11 miliardów złotych - tyle, według "Pulsu Biznesu" wydadzą w tym roku na hazard Polacy. To więcej niż wydajemy na alkohol. Prywatne firmy zarabiają - kłopoty ma jednak popularny totolotek.

Chiński gigant budowlany w Kielcach

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisze we wtorek w Pekinie porozumienie o współpracy z CIIC - jedną z największych firm budowlanych na świecie.