Najnowsze

Najnowsze

Deweloperzy atakują metropolie

Portugalski deweloper Gerium chce zainwestować w polskich metropoliach przynajmniej 350 mln euro. Zmierza budować głównie mieszkania. Natomiast Globe Trade Centre SA i Leszek Czarnecki ozdobią Wrocław dwoma nowoczesnymi biurowcami i apartamentowcami.

Będzie elektrownia atomowa na Litwie

Parlament Litwy przyjął ustawę o elektrowni atomowej. Umożliwi ona budowę nowej siłowni na terenie likwidowanej Ignalińskiej Elektrowni Atomowej.

W Locie dostaną podwyżki?

- Zarząd podwyższy nam pensje do poziomu tych, które otrzymują piloci w innych liniach lotniczych – oznajmiły związki zawodowe pilotów PLL LOT.

ENEA z Elektrownią Kozienice

- Skonsolidowana Grupa Energetyczna ma szanse wejść na giełdę jeszcze w tym roku - uważa wiceminister skarbu Michał Krupiński.

WGI uniknie kary

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił karę nałożoną na WGI Dom Maklerski

Zamorskie inwestycje w Europie

W Europie rośnie liczba inwestycji zagranicznych spoza niej. W tym roku o 15 proc. inwestycje płynie z krajów szybko rozwijających się, m. in. Indii i Chin, wynika z raportu Europejskiego Monitora Inwestycji.

Drożeją kredyty hipoteczne

Po niespodziewanym podwyższeniu stóp przez Radę Polityki Pieniężnej wzrosną koszty kredytów hipotecznych - pisze "Gazeta Prawna"

Sami zbudujemy stadiony na Euro2012

Jeśli podatnicy nie wyłożą pieniędzy na stadiony, to finały możemy oglądać we Włoszech. Stadiony na EURO 2012 nie powstaną za unijne pieniądze - pisze "Puls Biznesu"

KE: zmieńcie złotą akcję

Komisja Europejska domaga się od Polski zniesienia tzw. złotej akcji, czyli uprzywilejowania Skarbu Państwa w spółkach o strategicznym znaczeniu

Deweloperska samowolka

Coraz więcej deweloperów pod byle pretekstem rozwiązuje umowy. Z powodu dużego popytu na mieszkania ich ceny rosną tak szybko, że "odzyskane" mieszkania deweloper może sprzedać dużo drożej - pisze "Gazeta Wyborcza"

Rządowe pomysły na ograniczenie biurokracji

Kilkudziesięciu urzędników z różnych resortów w sześciu zespołach pracuje nad zmniejszeniem... biurokracji oraz upraszczaniem prawa. Część z nich zajmuje się tymi samymi sprawami - pisze "Rzeczpospolita"

Kielczanie jeszcze pojadą autobusami

Od północy zastrajkowali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Jednak rano, gdy nadeszła pora wyjazdu autobusów na trasy, strajk zawiesili.

Powiat drukuje własne pieniądze

Zaraz po wakacjach w powiecie rybnickim pojawi się nie lada ciekawostka. Na terenie powiatu będzie można płacić... dukatami i banknotami pod nazwą „złoty reński” - pisze "Dziennik Zachodni".

KGHM zastrajkuje?

W KGHM od kilku dni pachnie strajkiem generalnym. Dziś okaże się, czy załoga go chce. Frekwencja w zakończonym właśnie referendum powinna przekroczyć próg 50 procent - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Celnicy grożą protestem

Celnicy nie chcą połączenia służby celnej i skarbowej. Ponadto domagają się wyższych wynagrodzeń i możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę - ogłosiła przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej Iwona Fołota.

Nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych

Tytuł najlepszego dziennikarza zajmującego się tematyką ekonomiczną w corocznym konkursie im. Władysława Grabskiego zdobyła Beata Busz z "Gazety Pomorskiej". Konkurs jest organizowany przez Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Reuters Polska.

Trybunał ponownie zajmie się polską telefonią

Polska znowu trafi przed Trybunał Sprawiedliwości UE. Tym razem za złą definicję abonenta w prawie telekomunikacyjnym. W łamaniu unijnych przepisów dotyczących komunikacji jesteśmy liderem.

Medialny potentat w TV Puls

Dzisiaj miliarder spotkał się z kierownictwem TV Puls. Magnat przyjechał do Polski w przeddzień rozpisania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Urząd Komunikacji Elektronicznej konkursu na częstotliwości naziemne dla telewizji o zasięgu nie pokrywającym całego terytorium Polski. Według przewodniczącego Rady Nadzorczej TV Puls Dariusza Dąbskiego, wizyta Murdocha potwierdza, że nasz kraj jest dla niego bardzo ważnym rynkiem.

W obawie przed ptasią grypa - reżim sanitarny pod Gorzowem

Na farmach w podgorzowskiej gminie Deszczno, do których trafiło ponad 15 tys. piskląt z Czech, wprowadzono reżim sanitarny, po tym jak u naszych południowych sąsiadów wykryto ogniska wirusa ptasiej grypy. Deszczno to jedno z "zagłębi drobiarskich" w tej części Polski.

O ile zdrożeją kredyty?

Podwyżki stóp nie wpłyną znacząco na oczekiwania konsumentów - oceniają eksperci na antenie TVN24. Prawdopodobnie nie spowodują żadnych zmian na rynku pożyczek konsumpcyjnych.

Jak opodatkować najbogatszych?

Zyta Gilowska potwierdza: w ministerstwie trwają prace nad podatkiem, który ma wyciągnąć więcej pieniędzy z kieszeni najbogatszych Polaków. Premier szuka przykładów europejskich, jakie "można byłoby implementować".

Będzie ulga podatkowa na dzieci?

Jest już gotowy projekt ustawy przewidujący ulgę podatkową na dzieci. Dzięki niemu będzie można odliczać od podatku dochodowego na każde dziecko sumę równej kwocie wolnej od podatku.

Drożeją kredyty w złotówkach

Rada Polityki Pieniężnej podniosła wszystkie stopy procentowe o 25 pb i główna stopa NBP będzie na poziomie 4,50 proc. Rada zaskoczyła wielu ekonomistów. Spodziewali jej się dopiero w lipcu