Najnowsze

Najnowsze

UKE znów ukarał TPSA

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska nałożyła na Telekomunikację Polską trzy kary o łącznej sumie 400 tys. zł. Powodem tej decyzji są uchybienia proceduralne operatora przy zmianie regulaminów.

Europejski Trybunał zajmie się Rospudą

Komisja Europejska zapowiedziała, że już w poniedziałek skieruje wniosek do Trybunału w Luksemburgu, o natychmiastowe wstrzymanie prac w dolinie Rospudy - dowiedziała się TVN24.

Złoty wreszcie się trochę umocnił

Złoty odrobił część strat z ostatnich dwóch sesji. Koniec tygodnia sprzyjał zamykaniu pozycji i realizacji zysków, co spowodowało wzrost kursu polskiej waluty wobec dolara i euro.

RPO chce wyliczenia nowych emerytur

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wystosował list do Przemysława Gosiewskiego, w którym żąda, by wicepremier przedstawił szacunkowe wyliczenia emerytur, które będą obowiązywały w 2009 r.

Angielskie cło na papierosy wysyłane pocztą

Polskie papierosy z drugiej ręki, już nie będą tak popularne w Anglii. A przynajmniej staną się droższe. Brytyjskie władze celne poinformowały o wprowadzeniu nowych przepisów, powodujących, że wysyłanie z Polski do Wielkiej Brytanii papierosów i alkoholu w prywatnych paczkach pocztowych przestało się opłacać.

Wojna o polskiego dorsza trwa

Komisja Europejska odrzuca zarzuty ministra gospodarki morskiej Rafała Wiecheckigo, który zakwestionował jej dane o przekroczeniu przez polskich rybaków kwoty na połowy dorsza. Sprawa może się zakończyć w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości.

Niemcy nie chcą pomagać Chinom

W Niemczech rozgorzała debata, czy Chiny nadal zasługują na miano "kraju rozwijającego się" - i czy przysługuje im pomoc ekonomiczna. Powodem dyskusji są znakomite wyniki gospodarcze Państwa Środka.

Minister środowiska: Mamy sieć Natura 2000

Polska zakończyła wyznaczanie sieci Natura 2000 - ogłosiło Ministerstwo Środowiska. - Chronione pod względem przyrodniczym obszary obejmują 18,5 procent kraju - poinformował minister Jan Szyszko.

Po czarnym czwartku - czarny piątek?

Wczoraj czarny dzień na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, dziś w Tokio. Analitycy uspokajają, że na polską gospodarkę spadki długo nie będą oddziaływać.

Wicepremier obiecuje żonom emerytury

Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone, bez względu na ich wysokość - zapewnia na antenie TVN24 wicepremier Przemysław Gosiewski.

Fiskus zdradzi twe dane konkurencji

Przedsiębiorcy, których urząd kontroli skarbowej poprosił o informacje potrzebne do sprawdzenia innej firmy, powinni mieć się na baczności. Mogą stracić poufne dane - ostrzega "Rzeczpospolita".

Giełdy nadal w dół

Po czwartkowej zapaści na światowych giełdach, piątek przynosi dalsze spadki. Nikkei - indeks tokijskiej giełdy - spadł o 2,4 procent, a przed zamknięciem i tak miał lekkie odbicie.

Prasę internetową też trzeba rejestrować

Wydawca odpowiada za treść wpisów czytelników na stronie WWW gazety, a prasa internetowa wymaga rejestracji tak jak każda inna - taki jest sens czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego - donosi "Rzeczpospolita".

Zakaz handlu w święta nadchodzi

Senatorowie przyjęli ustawowe zmiany, zakazujące handlu w 12 najważniejszych świąt. Senat zaakceptował też zmiany w ustawie o prawie autorskim. Oba dokumenty wrócą jednak do Sejmu, bo wprowadzono do nich drobne zmiany.

Tłuste lata w gospodarce jeszcze przed nami

Czekają nas kolejne lata wzrostu gospodarczego, bezrobocie będzie spadać, wzrosną inwestycje - prognozuje Narodowy Bank Polski w opublikowanym w czwartek "Raporcie o inflacji. Lipiec 2007".

Banki ukrywają koszty kredytów hipotecznych

Banki, reklamując kredyty hipoteczne, ukrywają istotne koszty. Większość podaje na stronie informacje o najniższym, ale w praktyce nieosiągalnym oprocentowaniu - ostrzega "Gazeta Prawna".

Mężowska emerytura nie dla biednej żony?

W trosce o budżet państwa niezamożnym kobietom mogą zostać całkowicie odebrane możliwości dziedziczenia emerytur po mężach - pisze "Gazeta Wyborcza". - To segregacja na biednych i bogatych - twierdzi część ekspertów.

Porozumienie ws. prywatyzacji hut

Ministerstwo Skarbu Państwa i Mittal Steel Holdings uzgodniły cenę sprzedaży pozostałych akcji skarbu państwa w Mittal Steel Poland.

Czarny dzień na Wall Street

Na amerykańskim rynku akcji nastąpił w czwartek gwałtowny spadek, w związku z dalszymi oznakami słabości rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych, sygnałami pogarszania się warunków kredytu inwestycyjnego i ogólnymi obawami o stan gospodarki USA.

Niemcy stawiają na Transrapid

Mimo tragicznego wypadku superszybkiego pociągu na poduszce magnetycznej Transrapid, Niemcy planują zbudowanie dla niego komercyjnej linii z Monachium do tamtejszego portu lotniczego - podał w czwartek niemiecki dziennik "Die Welt".