Najnowsze

Najnowsze

Będzie 12 dni świąt bez handlu?

Zakaz handlu przez 12 świątecznych dni w roku, ale nie w niedzielę - to propozycja zmiany w Kodeksie Pracy, którą przedstawił PiS. Podczas dzisiejszej debaty w sejmie nie poparła jej tylko PO. Prawica RP chce także wolnych niedziel.

Piraci okradają budżet

Polska gospodarka straciła w zeszłym roku 288 miliony dolarów w związku z nielegalną sprzedażą podrabianych towarów.

Bill Gates już nie najbogatszy?

67,8 mld dolarów - tyle ma wynosić fortuna meksykańskiego magnata telekomunikacyjnego Carlosa Slima Helu. To ponad 8 miliardów dolarów więcej niż ma uważany dotąd za lidera na liście najbogatszych na świecie - Bill Gates.

PKP: Włoszczowa zwróci się w dwa lata

Było huczne otwarcie i tryumfalne gesty Przemysława Gosiewskiego. Potem pojawiły się zarzuty o nierentowność i wniosek do prokuratury. Teraz okazuje się, że z peronu we Włoszczowie skorzystał już 10 tys. osób, a jego budowa zwróci się w ciągu 2 lat.

Chrysler made in China

Chiński koncern samochodowy Chery podpisał porozumienie z amerykańskim Chrysler Group. Nowy partner będzie w produkował w Państwie Środka małe, osobowe samochody przeznaczone m.in. na rynek USA i Europy.

Strajk niemieckich kolejarzy trwa

Pomimo zapowiedzianych na środę negocjacji z władzami Deutsche Bahn, niemieccy kolejarze kontynuują strajk ostrzegawczy. Akcja protestacyjna wywołała zakłócenia komunikacyjne w wielu regionach kraju.

PiS odzyskuje Polkomtel

Adam Glapiński nowym prezesem i dyrektorem generalnym Polkomtela. Rada nadzorcza spółki odwołała ze stanowiska Jarosława Bauca. Ta decyzja wzbudziła liczne kontrowersje.

Bogaci wywiozą dobytek za granicę

Jeżeli rząd przeforsuje pomysł o wprowadzeniu podatku dla najbogatszych, posiadacze wielkich majątków m.in. nieruchomości, dzieł sztuki wywiozą je po prostu za granicę lub obciążą tak, że będą niewiele warte - pisze "Rzeczpospolita".

Pracownicy LOT-u uciekają do konkurencji

Zagraniczni przewoźnicy werbują pracowników w Polsce. Po pilotach przyszedł teraz czas na mechaników lotniczych. Irlandzka firma Park Aviation organizuje w warszawie tajne przesłuchania kandydatów - donosi "Rzeczpospolita".

Reklamy funduszy pod specjalnym nadzorem

Reklamy funduszy wprowadzają w błąd - oceniła Komisja Nadzoru Finansowego. I przyjęła zbiór zasad rzetelnego przekazu, ze szczególnym naciskiem na informowanie klientów o ryzyku.

Potrzeby przerastają budżet

Gdyby zsumować wszystkie żądania pracowników, pomysły polityków i uchwalone już ustawy, wydatki budżetu stopniowo rosłyby tak, że za kilka lat byłyby wyższe o 110 mld zł rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

Fiskus z przedsiębiorcą za pan brat

60 urzędów skarbowych z całego kraju zostało wyróżnionych w tegorocznej V edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - poinformował we wtorek Business Centre Club.

Polska już nie na szarym końcu

Polska już nie jest czarną owcą unijnych statystyk dotyczących bezrobocia. W Unii Europejskiej najwyższy odsetek osób bez pracy jest na Słowacji, a nie w Polsce - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Eurostatu.

Pracodawcy pod kontrolą PIP

Kontrola legalności zatrudnienia w firmach, ostrzejsze kary dla pracodawców, którzy nie wypłacają wynagrodzeń i naruszają przepisy o czasie pracy oraz zasad BHP - to główne z złożeń ustawy o PIP, która 1 lipca weszła w życie.

Opieszałe TVP nie pokaże Rozrywki?

TVP Rozrywka miało ruszyć na początku roku, tak się jednak nie stało. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o wszczęciu postępowania odbierającego koncesję na jego nadawanie.

Operator telekomunikacyjny i klient - jego pan

Jasne reguły, bez niespodzianek w cenniku, umowie i bez spamu w skrzynce - nowe propopozycje przepisów, przyjęte dziś przez rząd, mają lepiej chronić konsumentów przed nadużyciami ze strony dostawców usług telekomunikacyjnych.

Watykan na plusie

Watykan zarobił w ubiegłym roku ponad 227 milionów euro, wydatki były niższe o blisko 2 i pół miliona euro.

Na niemieckie tory wraca porządek po strajku

Ruch kolejowy w Niemczech wraca do normy. Niemieccy maszyniści przeprowadzili rano strajk ostrzegawczy, który sparaliżował ruch kolejowy w wielu częściach kraju. Związkowcy i zarząd kolei usiądą ponownie do stołu rokowań.

Rząd nie odpuszcza ściągającym samochody

Rząd, stosując się do zaleceń Brukseli, przyjął projekt ustawy o zwrocie nadpłat w akcyzie od samochodów sprowadzonych do Polski przed 1 grudnia 2006 roku. Z pobranych 2,5 mld odda ponad 1/5. Ale może wkrótce dołoży więcej, bo KE twierdzi, że włączanie podatków rejestracyjnych do podstawy VAT jest nielegalne.

Rządowa pomoc dla ogrodników

Rząd postanowił o pomocy rolnikom, którym wymarzły uprawy owoców i warzyw na początku maja. Szkody szacowane są na 800 mln zł.

Wysoka zdolność kredytowa Polski

Wyniki gospodarcze Polski podtrzymują trwające upodabnianie poziomu dochodów do bogatszych krajów Unii Europejskiej - podała agencja ratingowa Fitch.

Prawie połowa Polaków nie chce euro

Aż 47 proc. Polaków jest przeciwnych zastąpieniu złotego wspólną europejską walutą euro - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Jedynie co trzeci ankietowany jest za.

Obniżony VAT aż do 2010 roku?

Niższy VAT aż do 2010 roku na wszystkie mieszkania i domy w Polsce? Już w czwartek Komisja Europejska ma przyjąć propozycję w sprawie utrzymania niższego VAT-u m.in. na mieszkania, usługi gastronomiczne i książki.