Najnowsze

Najnowsze

Euro 2012 rozegra się w Łodzi?

Chociaż do najbliższego stadionu gdzie rozegrają się mecze Euro 2012 jest z Łodzi 130 km, to miasto przymierza się, aby zostać sypialnią i centrum rozrywki i kultury dla kibiców. I ocenia swoje szansę na dosyć spore.

Gazprom pożycza i przejmuje

Długi Gazpromu sięgają już 50 mld dolarów, a rosyjski koncern zamierza w tym roku zaciągnąć kolejne kredyty, głównie na sfinansowanie przejęć innych firm - donosi "Gazeta Wyborcza".

Czy Ignalina da nam wystarczającą moc?

Polska uzależnia swój udział w budowie elektrowni w Ignalinie od jej mocy - mówi Piotr Woźniak. Według szefa resortu gospodarki elektrownia musiałaby produkować tylko dla Polski 1200 megawatów.

Powstała polsko-ukraińska koalicja na rzecz Euro 2012

Szef KPP Andrzej Malinowski oraz minister gospodarki Ukrainy, szef Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Anatolij Kinach podpisali "Porozumienie pracodawców na rzecz Euro 2012". Ma ono być wsparciem dla strony rządowej w realizacji Mistrzostw.

Tysiąc zł kary dla Gronkiewicz-Waltz

Sąd ukarana byłą prezes NBP Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się na przesłuchania przez sejmową komisją ds. banków. Prezydent stolicy uważa, że nawet jeśli ta komisja śledcza działa zgodnie z konstytucją, to nie ma prawa przesłuchiwać byłych prezesów NBP.

Spodziewajmy się wyższej inflacji?

Narodowy Bank Polski podał czerwcowe wskaźniki tzw. inflacji bazowej. Wskaźniki są wyższe od oczekiwań analityków, co może świadczyć o inflacyjnych tendencjach w gospodarce.

Lotos inwestuje

Aż 3/4 więcej ropy naftowej będzie w stanie za dwa lata przerobić Grupa Lotos. Wszystko za sprawą nowej instalacji destylacji ropy. Jej budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2009 roku.

"Złota akcja” w wersji europejskiej

Komisarz Handlu Peter Mandelson przedstawia stanowisko Komisji Europejskiej wobec instytucji "Złotej Akcji". KE jeszcze niedawno sprzeciwiała się zakusom polskiego rządu na wykorzystanie takiego mechanizmu w krajowych firmach.

Zwężą drogi żeby było bezpieczniej?

Zamiast asfaltowych poboczy mają być ziemne. Drogowcy występują z kontrowersyjną inicjatywą i zapewniają, że węższe jezdnie są bezpieczniejsze - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rzemieślnik jednak z licencją?

Mimo porażki w niedawnym głosowaniu sejmowym niektórzy posłowie podejmują kolejną próbę wprowadzenia obowiązku uzyskiwania specjalnych certyfikatów przez szewców czy prowadzących budkę z hot-dogami.

SKOK w turystykę

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, po deklaracji wejścia jednej ze swych spółek na GPW, teraz wkraczają na rynek turystyczny.

Damska odzież na parkiecie

Pierwsza estońska spółka debiutuje dziś na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Silvano Fashion Group zajmuje się produkcją odzieży damskiej.

Teraz wyższa wypłata

Po weekendzie rozpoczynamy nowy tydzień pracy. Jeden z najlepszych w tym roku, bo wraz z rozpoczynającymi się lipcowymi wypłatami pensji - Polacy dostaną powszechną podwyżkę.

Stanieje benzyna

Tańsza benzyna ma pojawić się już w tym tygodniu. Krajowi producenci biorą przykład z zachodnich koncernów i obniżają ceny. Obniżka nie będzie jednak zbyt duża - litr benzyny stanieje od 3 do 5 groszy.

Łatwiej o kredyt na mieszkanie z dopłatą

Czy po kredyt mieszkaniowy z budżetową dopłatą ustawi się kolejka chętnych? Na razie skorzystało z niego tylko kilka tysięcy osób, ale dzięki ostatnim zmianom będzie dużo łatwiej go wziąć - informuje "Gazeta Wyborcza".

Polacy chcą pracować jak najdłużej

Chcemy pracować tak długo, jak to będzie możliwe, bez względu na wiek - pisze "Rzeczpospolita". Tak na pytanie GUS odpowiada co trzeci Polak po pięćdziesiątce.

Koniec monopolu "Płatnika"

W sobotę ZUS ma udostępnić specyfikacje techniczne umożliwiające napisanie konkurencyjnych dla "Płatnika" programów. Już wkrótce aby zdalnie rozliczyć się z ZUS-em nie trzeba będzie posiadać komputera z systemem Windows - wystarczy darmowy Linux.

Ameryka Łacińska wysycha

- Wody może zabraknąć w wielu dużych miastach w Ameryce Łacińskiej - alarmuje Bank Światowy, który przygotował raport o wpływie globalnego ocieplenia na zasoby wody w w tym regionie.

Ultimatum dla Stoczni Gdańskiej

Komisja Europejska dała w piątek Stoczni Gdańsk miesiąc na przedstawienie planów redukcji mocy produkcyjnych - w razie niespełnienia warunków odbierze zakładowi pieniądze. Wiceminister gospodarki nie chce dopuścić do redukcji etatów.

Polacy kupują Skody

Skoda Fabia, Toyota Yaris i Skoda Octavia - to najchętniej kupowane auta w Polsce.

Będą emerytury małżeńskie

Szykują się zmiany w systemie emerytalnym. Międzyresortowy zespół do spraw ubezpieczeń społecznych zadecydował dziś o wprowadzeniu emerytur małżeńskich.

Gorzelnik zapłaci karę

Producent alkoholi Sobieski Trade zapłaci 40 tys. złotych kary za przejęcie kontroli nad hurtownią alkoholi Centrum TMT bez zgody UOKiK.

Tłoczno na Okęciu

Na warszawskim lotnisku tłok i ścisk. Pasażerowie nie mogą doczekać się na swoje bagaże. Powód? Przez cały dzień testowany jest nowy Terminal 2.