Najnowsze

Najnowsze

USA: coraz więcej upadłości

W 2007 r. złożono w USA blisko 851 tys. wniosków o upadłość, podczas gdy rok wcześniej było ich jedynie 617 tys. Informację podał we wtorek pozarządowy Amerykański Instytut ds. Bankructwa (ABI).

Porady podatkowe od "a" do "z"

Jak rozliczać straty ze sprzedaży udziałów funduszu? Jak wypełnić PIT mając kilka różnych źródeł dochodu? - na te inne pytania widzów i internautów odpowiadała w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes Anna Litwin ekspert w BDO Numerica.

Inflacja w Polsce

Inflacja rośnie i można ja juz odczuć w życiu codziennym. A będzie jeszcze gorzej.

Żywność drożeje

Powszechnie drożejąca żywność jest utrapieniem nie tylko dla Polski, ale dla całej światowej gospodarki.

"Trójka" za przygotowania do Euro 2012

- W czwartek w Sejmie przedstawimy raport zestawiający to, co przez ostatni rok miało być zrobione w sprawie organizacji Euro 2012 z tym, co zostało zrobione - mówił w Magazynie "24 godziny" Adrian Furgalski, ekspert od infrastruktury. - Mamy cztery lata ciężkiej pracy, ale wierzę, że osiągniemy cel - dodawał Marcin Herra, prezes spółki PL2012.

Budowlanka czeka na 150 tys. pracowników

- W polskim sektorze budowlanym brakuje 120-150 tys. pracowników - szacuje ekspert Krajowego Związku Pracodawców Budowlanych prof. Zofia Bolkowska. Jej zdaniem zatrudnienie jest jedną z głównych barier rozwoju budownictwa w naszym kraju. Na ten problemy skarży się około 60 proc. polskich firm.

W 2007 roku przepiliśmy 21,3 mld zł

Gospodarka roziwjająca się w tempie 6 proc. rocznie, wzrost pensji i spadek bezrobocia, wszystko to podnosi poziom życia i zasobność portfeli Polaków. Kupują coraz więcej nie tylko samochodów i elektroniki, ale również używek. Przede wszystkim alkoholu - zauważa "Gazeta Wyborcza".

LOT pozbędzie się Centralwings

- Wycofanie się z Centralwings powinno było nastąpić już trzy lata temu - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes Jacek Kseń, przewodniczący rady Nadzorczej PLL LOT. Dał także do zrozumienia, że pracownicy spółki będą mogli niedługo liczyć na podwyżki.

Inflacja w marcu 4,1 procent

- Inflacja w marcu 2008 roku wyniosła 4,1 proc licząc rok do roku. W porównaniu z lutym marcowe ceny były wyższe o 0,4 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z oczekiwaniem analityków i ministerstwa finansów.

NIK: Urzędy bezrobotnych szkolą na ogół dobrze

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak urzędy pracy przeprowadzają szkolenia dla bezrobotnych. - Nasza ocena, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości, jest pozytywna - informuje wiceprezes NIK Stanisław Jarosz.

Zaskakująco dobre wyniki Tesco

Zysk znanej także na polskim rynku sieci handlowej Tesco wzrósł o blisko 12 procent w ostatnim roku rozrachunkowym. Według dyrektora finansowego Tesco światowa recesja i pogorszenie sytuacji finansowej konsumentów nie powoduje pogorszenia sprzedaży, bo firma zachowuje niskie ceny.

Brazylia: odkryliśmy gigantyczne pole roponośne

Brazylijski gigant naftowy - spółka Petrobras - poinformowała o odkryciu wielkich podmorskich pól naftowych w pobliżu atlantyckich wybrzeży Brazylii. To prawdopodobnie największe światowe odkrycie w ciągu ostatnich 30 lat.

Do strajku 6 dni - wyślij PIT-a wcześniej

Na 9 dni przed terminem złożenia rocznych PIT-ów strajk może nam zamknąć przed nosem pocztowe okienka. Właśnie rozpoczęła się kolejna - być może ostateczna - tura negocjacji związkowców z dyrekcją Poczty Polskiej na tematy płacowe.

Szejnfeld: Pozwolimy na e-handel alkoholem

- Nie ma jednomyślności co do tego, czy można sprzedawać alkohol przez internet - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Podkreślił, że jego resort zamierza prawnie uregulować tę kwestię, pozwalając na handel procentowymi trunkami w Sieci.

Ukraina ma czym odgryźć się Rosji?

Ukraina zmierza w kierunku większych napięć w stosunkach z Rosją - ocenia "Financial Times". We wtorek z wizytą w Moskwie przebywa szef ukraińskiej dyplomacji Wołodymyr Ohryzko.

Partnerstwo tylko na papierze

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnnym miała pobudzać rozwój gospodarki kraju, wspomagać inwestycje prywatnymi pieniędzmi tam, gdzie brakuje publicznych. Jednak jak ocenił w TVN CNBC Biznes wiceminister Infrastruktury Andrzej Panasiuk - w Polsce PPP praktycznie nie funkcjonuje. Jakie zmiany szykuje resort?

Jak się żenimy, to z czyjąś pomocą

Firmy zajmujące się organizacją uroczystości weselnych notują coraz większe zyski. A wszystko przez brak czasu, który nie pozwala młodym na wynajęcie sali, znalezienie fotografa, czy zespołu - ocenia dziennik "Polska".

Problematyczny 1%

Słyszeli Państwo, że od darowanego jednego procenta podatku trzeba będzie zapłacić podatek od darowizny? Proszę się nie niepokoić, to nieprawda. W "Twoim Bracie PIT-cie" rozwiewamy Państwa obawy i jak zawsze pomagamy rozwiązać problemy związane z płaceniem podatków.

Od działkowca do milionera

Już niedługo działkowcy na sprzedaży swojej ziemi samorządowi będą mogli sporo zarobić. Taką możliwość daje nowa propozycja Platformy Obywatelskiej, która zakłada, że blisko milion ogródków działkowych może zostać uwłaszczonych - pisze "Rzeczpospolita".

Mobilna TV w rękach Streżyńskiej?

Trwa rywalizacja o to, kto więcej zyska na komórkowej telewizji. Nadawcy telewizyjni obawiają się, że Urząd Komunikacji Elektronicznej chce pozbawić Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wpływu na nowy środek przekazu - donosi "Rzeczpospolita".

Mega-fuzja w lotnictwie

17,7 mld dolarów - tyle będzie teraz warty największy przewoźnik lotniczy na świecie. Amerykańskie towarzystwa: Delta Air Lines i Northwest Airlines połączyły się pod szyldem Delta.

Skrzydła podcięte

Znów techniczne kłopoty z samolotem linii Centralwings. Linie przeżywają trudne chwile, a pasażerowie są niemile zaskakiwani w ostatniej chwili. Dowiadują się, że ich samolot poleci dopiero dnia następnego - chociaż tak naprawdę odleciał trzy godziny wcześniej.

Polacy zabierają 1 procent fiskusowi

Oddawanie jednego proc. naszego podatku organizacjom pożytku publicznego zamiast fiskusowi staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. Dlatego Maria Kukawska, ekspert Accreo Taxand po raz kolejny wyjaśniała w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes jak to zrobić.

Drogi diesel

Kończy się sezon grzewczy, co zwykle jest znakiem spadku cen diesla. Nie w tym roku. Diesel idzie w górę, kosztuje już 4,24 zł i tylko w tym tygodniu może zdrożeć o 5 groszy. Olej napędowy trzeba importować, bo w Polsce produkuje się go za mało. Prognozy są złe, a na dieslach jeżdżą tiry, floty firmowe i komunikacja miejska.

KNF kontra PKO BP

Stary czy nowy prezes PKO BP - będzie musiał się zająć wycofaniem reklamy "Gwarantowanego Zysku", która wprowadza w błąd. Taki jest nakaz Komisji Nadzoru Finansowego. Reklamowany produkt jest polisą na dożycie, a reklama sugeruje, że mamy do czynienia z lokatą.

Pruski prezesem PKO BP

Jeszcze niedawno zarządzał polityka monetarną naszego kraju, od dziś będzie zarządzał największym polskim bankiem. Jerzy Pruski - były wiceprezes NBP, został wybrany na prezesa PKO BP. Jak analitycy oceniają to posunięcie?

Z boiska do aresztu

Czy sobotnie aresztowanie prezesa Janusza Filipiaka, związane z konfliktem w Cracovii, której też jest prezesem, zaszkodzi Comarchowi? Jak zareaguje na to rynek?

Poczta stanie 21 kwietnia

Listy trzeba wysłać już - albo nie wysyłać wcale. Szanse, że dotrą do adresata w przyszłym tygodniu są znikome: pocztowa Solidarność na następny poniedziałek wyznaczyła początek strajku - dowiedział się tvn24.pl. To efekt fiaska prowadzonych od wielu tygodni rozmów o podwyżkach płac w firmie.

Ropa droga jak nigdy

Światowe ceny ropy, utrzymujące się w ostatnich dniach na poziomie bliskim rekordów, poszły w górę w poniedziałek. W Londynie na zamknięciu padł historyczny rekord: 109,84 dolara za baryłkę.