Węgry

Węgry

Jak tak to ma wyglądać, to my nie chcemy waszych pieniędzy - nieustannie mówią Europie Polska i Węgry. Rządy obu krajów nie chcą się zgodzić na powiązanie wypłaty środków unijnych z kwestią praworządności. Jeśli pozostałe państwa obejdą ewentualne weto, a tak planują, będzie to potencjalnie oznaczało, że Polki i Polacy nie dostaną wielkich pieniędzy. Maciej Warsiński.

Policja jest już nie niemal pewna, że organizator seksparty w Brukseli to Polak, którego od lat poszukuje komenda w Wadowicach. Za mężczyzną był wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. - W pewnym momencie został przez nas namierzony w Belgii. Tamtejsi funkcjonariusze nawet go zatrzymali, ale ostatecznie uznano, że sprawa, za jaką był poszukiwany, jest zbyt drobna, by uruchamiać ENA - mówi tvn24.pl oficer policji.

Coraz więcej państw Unii Europejski ma dość gróźb Polski i Węgier. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, powstaje scenariusz stworzenia ominięcia weta i stworzenia funduszu odbudowy bez udziału Polski i Węgier. Materiał Macieja Warsińskiego.