Władimir Putin

Władimir Putin

Poprosiła Putina, ten ją ułaskawił. Za uwolnienie Izraelki podziękował Netanjahu

Prezydent Rosji Władimir Putin ułaskawił Naamę Issachar, która w październiku 2019 roku została skazana na 7,5 roku więzienia za przemyt narkotyków - poinformował w środę Kreml. Premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu z Putinem w Moskwie podziękował mu za szybką decyzję o uwolnieniu Izraelki. Według adwokata Issachar, opuściła już ona kolonię karną i wróciła do kraju.

Morawiecki: prezydent Putin pomija milczeniem agresję Moskwy nie tylko wobec Polski. MSZ Rosji odpowiada

Mateusz Morawiecki w artykule dla portalu Politico napisał, że prawda o II wojnie światowej stanowi integralną częścią dziedzictwa zjednoczonej Europy, która musi stanowczo przeciwstawić się zakłamywaniu historii XX wieku, jakiego dokonuje rosyjska propaganda. W odpowiedzi na te słowa, rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa napisała, że "to nie artykuł, ale prawdziwe samobójstwo: cztery strony, którymi premier Polski zabił w sobie człowieka".

Kreml: dyskusja i kampania informacyjna jeszcze przed nami

Masowa dyskusja i odpowiednia kampania informacyjna będą towarzyszyć pracy nad poprawkami do konstytucji - zapewnił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Odpowiedział także na pytanie, skąd pospiech, dotyczący wprowadzania zmian do ustawy zasadniczej.

Gdzie jest Putin? Zamieszanie przy wspólnym zdjęciu

"Family photo" to nieodłączny element szczytów z udziałem polityków. Podczas spotkania w stolicy Niemiec powstało zamieszanie, kiedy zauważono, że brakuje jednego z jego uczestników - Władimira Putina. Ten w niedługim czasie pojawił się i z uśmiechem na ustach zapozował do wspólnego zdjęcia.

Putin zaproponował nowego premiera

Rosyjski rząd podał się w środę do dymisji - poinformował premier tego kraju Dmitrij Miedwiediew. Jak stwierdził, prezydent Władimir Putin "wyznaczył szereg zasadniczych zmian w konstytucji", dlatego dymisja gabinetu jest potrzebna, by mógł w pełni "zrealizować plany". Putin zaproponował na stanowiska szefa rządu Michaiła Miszustina, który jest obecnie szefem Federalnej Służby Podatkowej.