Władimir Putin

Władimir Putin

Oskarżanie Ukrainy o terroryzm i koncentracja rosyjskich sił na Krymie to kolejna odsłona trwającego od dwóch lat konfliktu. Kiedy jedni obawiają się zaostrzenia wojny, inni pytają, w co gra Władimir Putin i jak chce na tym skorzystać. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Władimir Putin złożył życzenia z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości Barackowi Obamie - poinformował w poniedziałek Kreml. Rosyjski prezydent zasygnalizował, że chce, aby USA i Rosja wznowiły pozytywne relacje.

Po czteroletniej przerwie Władimir Putin wziął udział w zjeździe przedwyborczym Jednej Rosji, którą nazwał "największą wiodącą siłą polityczną kraju". Jako zagrożenie przed wyborami prezydent wskazał "spekulowanie na obecnych trudnościach".

Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił w sobotę w Pekinie znaczenie rosyjsko-chińskich relacji gospodarczych i ocenił, że Rosja i Chiny mają "praktycznie identyczne poglądy" na sytuację na arenie międzynarodowej.

Donald Trump jest ekstrawagancką osobą - stwierdził Władimir Putin, potwierdzając swoją ocenę kandydata do amerykańskiej prezydentury podczas dyskusji w ramach 20. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu.

Władimir Putin poskarżył się Alaksandrowi Łukaszence, że ostatnio krótko sypia. Wyznał to w czasie spotkania z białoruskim przywódcą w Mińsku. Prezydenci przygotowywali się do wspólnej konferencji, a Putin najwyraźniej nie zauważył, że mikrofony były już włączone.

Obecna władza potrafi naciskać te "guziki", które budzą w ludziach najgorsze instynkty, które odwołują się do tego, czego normalnie człowiek powinien się wstydzić - powiedział w "Dzień dobry TVN" Boris Akunin, znany rosyjski pisarz, który opuścił Rosję po jej agresji przeciwko Ukrainie i aneksji Krymu.

W stosunkach rosyjsko-izraelskich ważną role odgrywają mieszkający w Izraelu emigranci z byłego ZSRR; Moskwa ceni więzy, jakie utrzymują oni z Rosją - powiedział we wtorek prezydent Władimir Putin na spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.