Władimir Putin

Władimir Putin

Władimir Putin poskarżył się Alaksandrowi Łukaszence, że ostatnio krótko sypia. Wyznał to w czasie spotkania z białoruskim przywódcą w Mińsku. Prezydenci przygotowywali się do wspólnej konferencji, a Putin najwyraźniej nie zauważył, że mikrofony były już włączone.

Obecna władza potrafi naciskać te "guziki", które budzą w ludziach najgorsze instynkty, które odwołują się do tego, czego normalnie człowiek powinien się wstydzić - powiedział w "Dzień dobry TVN" Boris Akunin, znany rosyjski pisarz, który opuścił Rosję po jej agresji przeciwko Ukrainie i aneksji Krymu.

W stosunkach rosyjsko-izraelskich ważną role odgrywają mieszkający w Izraelu emigranci z byłego ZSRR; Moskwa ceni więzy, jakie utrzymują oni z Rosją - powiedział we wtorek prezydent Władimir Putin na spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Miało być dobrze, ale nie jest. Pracownicy przetwórni ryb na Sachalinie, którzy nie dostawali pensji i prosili Władimira Putina o pomoc w tej sprawie, kiedy prowadził "dialog z narodem", zwrócili się do prezydenta ponownie. Zakład został postawiony w stan upadłości.

Nasze pensje są tylko obniżane. Ministerstwo planuje kolejne oszczędności. Ale oni oszczędzają na żywych ludziach, prosimy o Twoją pomoc - napisali w otwartym liście do Władimira Putina zdesperowani pracownicy szpitala. Ich problemy są konsekwencją recesji gospodarczej w Rosji, wynikającej z niskich cen ropy naftowej i międzynarodowych sankcji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Z bazy danych "Panama Papers" udostępnionej przez Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych wynika, że z 200 tys. firm w rajach podatkowych 11 tys. jest związanych z kilkoma tysiącami Rosjan, w tym z otoczenia prezydenta Władimira Putina - informują we wtorek media.

Do uczestników moskiewskiego marszu Nieśmiertelnego Pułku dołączył w poniedziałek Władimir Putin. Jak podaje rosyjski portal RBK, prezydent nie zapowiadał, że weźmie w pochodzie. Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił wymijająco, że "9 maja Putin ma dość napięty grafik i bierze udział w licznych przedsięwzięciach".

Wśród zwolenników opozycji są i tacy, którzy rozważają poparcie w wyborach Władimira Putina - komunikuje prokremlowska fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Swą analizę opiera na wynikach sondażu, przeprowadzonego w związku z czwartą rocznicą inauguracji obecnej prezydentury. Krytycy Putina twierdzą, że badania nie są obiektywne.

Obecny reżim Rosji nie przetrwa długo. Wydarzenia na Ukrainie z 2014 roku ograniczyły możliwe kierunki rozwoju do jednej ścieżki: ścieżki, która szybko doprowadzi do upadku rząd Putina, jeżeli nie zostanie dokonana radykalna zmiana obecnego kursu - twierdzi w raporcie "Upadek Putina" Nikołaj Pietrow, ekspert ds. Rosji z Europejskej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR).

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał w poniedziałek przez telefon z prezydentem USA Barackiem Obamą na temat sytuacji w Syrii i perspektyw uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy - poinformowała służba prasowa Kremla.

Sędzia, która na początku kwietnia przyjęła do rozpatrzenia pozew mieszkańca obwodu saratowskiego przeciwko prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, podała się do dymisji - poinformował portal RBK, powołując się na dokumenty sądowe.