Wielka Brytania

Wielka Brytania

Ustawa o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii przyjęta

Obie izby brytyjskiego parlamentu - Izba Gmin i Izba Lordów - przyjęły w środę ustawę o wyjściu z Unii Europejskiej, ostatecznie odrzucając poprawki zgłaszane przez grupę proeuropejskich "buntowników" w rządzącej Partii Konserwatywnej.

Szef brytyjskiej dyplomacji: decyzja Amerykanów "godna pożałowania"

We wtorek Stany Zjednoczone wystąpiły z Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Decyzja administracji Trumpa wzbudziła szereg komentarzy ze strony ministrów, ambasadorów, a także przedstawicieli ONZ. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Słynna szkoła stanęła w płomieniach

Budynek słynnej szkoły artystycznej w Glasgow - Glasgow School of Art - stanął w płomieniach w nocy z piątku na sobotę. Chętnie odwiedzany przez turystów jeden z symboli szkockiego miasta był w trakcie renowacji po pożarze z 2014 roku.

Po brexicie Parlament Europejski ma się zmniejszyć, ale Polska powinna zyskać

W momencie, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, liczba posłów w Parlamencie Europejskim zmniejszy się z 751 do 705. Tym samym z 73 miejsc zwolnionych przez brytyjskich posłów, 46 znajdzie się w specjalnej rezerwie i mogłyby zostać przydzielone nowym krajom przystępującym do Unii Europejskiej. Polska w tym układzie może zyskać jednego nowego europarlamentarzystę.

Pożar hotelu w centrum Londynu

Około stu strażaków walczy z pożarem, który wybuchł w pięciogwiazdkowym hotelu w Londynie - informują brytyjskie media.

May z Trumpem, Emilewicz z Altmaierem. Biały Dom zapewnia o "silnych relacjach"

Brytyjska premier Theresa May rozmawiała w poniedziałek z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i oceniła, że decyzja USA o nałożeniu ceł na import stali i aluminium z Unii Europejskiej jest "bezzasadna" i "głęboko rozczarowująca" - podało w poniedziałek Downing Street. Z kolei rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders zapewniała, że pomimo sporów "USA mają i będą miały silne relacje z Unią Europejską, Kanadą i Meksykiem"

"Wszystko wskazywało na to, że umrą". Lekarze o strachu przed nowiczokiem i Skripalach

Kiedy dowiedzieliśmy się, że to był gaz bojowy, nie oczekiwaliśmy, że przeżyją - przyznają lekarze z Salisbury, którym udało się uratować Siergieja i Julię Skripalów. 4 marca zostali oni zaatakowani substancją o nazwie Nowiczok. Choć oboje żyją, lekarze przyznają, że nie potrafią przewidzieć konsekwencji otrucia dla ich zdrowia w przyszłości.