Wielka Brytania

Wielka Brytania

Zapowiadali paraliż Heathrow. Dzieci protestowały, płacząc

Brytyjska policja metropolitalna przekazała, że w związku z trwającymi od kilku dni w Londynie demonstracjami przeciw bierności wobec zmian klimatu aresztowano łącznie 480 osób. Demonstrujący kontynuują blokadę kluczowych miejsc w centrum miasta. W piątek w pobliżu lotniska Heathrow demonstrowała grupa dzieci, które - jak pisze agencja Reutera - w pewnym momencie płakały, trzymając transparent z napisem: "Czy jesteśmy ostatnim pokoleniem?".

Tusk: potrzebujemy marzycieli i marzeń

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wskazał, że Unia nie może rezygnować z "marzenia" o tym, iż Wielka Brytania może zrezygnować z opuszczenia Wspólnoty. Dał też do zrozumienia, że "zmęczenie" brexitem nie powinno doprowadzić do nieuregulowanego wyjścia.

Deskorolka, drag queen i imprezy. Julian Assange na nagraniach z ambasady

Julian Assange zaczął podupadać na zdrowiu i zachowywać się ekscentrycznie. Jego zachowanie, niesprzątanie łazienki oraz liczni goście coraz bardziej ciążyły personelowi placówki - pisze hiszpański "El Pais". Gazeta dotarła do nagrań z czasu, w którym założyciel Wikileaks mieszkał w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Prezydent Ekwadoru mówi, dlaczego nie chcieli już Assange'a

Julian Assange wielokrotnie łamał warunki swojego azylu i próbował wykorzystać ambasadę Ekwadoru w Londynie jako "centrum szpiegowskie" - stwierdził prezydent Ekwadoru Lenin Moreno. W niedzielę brytyjski "Guardian" opublikował pierwszy anglojęzyczny wywiad z Moreno od czasu aresztowania założyciela Wikileaks.

"Należy zrobić wszystko, by uniknąć chaotycznego brexitu"

- Premier Morawiecki był jedną z tych osób, które najgłośniej dopominały się, aby postępować ostrożnie - tak przebieg unijnego szczytu w sprawie brexitu podsumował Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. W programie "Horyzont" mówił o staraniach polskich władz, by nie doszło do twardego zerwania Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Julian Assange aresztowany, internauci pytają: co z kotem?

Oto pytanie, które zadają sobie zarówno przeciwnicy, jak i zagorzali obrońcy Juliana Assange'a. Kot często pojawiał się z nim w oknach ambasady Ekwadoru, doczekał się nawet własnego konta na Instagramie. Po aresztowaniu Australijczyka internauci pytają: co się z nim stało?

Naukowcy obalają słodki mit na temat cukru

Angielscy i niemieccy naukowcy rozprawiają się z tezami o pozytywnym wpływie cukru na ludzki organizm. Porównali ponad 30 innych badań, analizując dane dotyczące 1300 osób, i doszli do wniosku, że "cukrowy kop" jest po prostu mitem. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

"Najniebezpieczniejszy człowiek świata". Kim jest Julian Assange?

Londyńska policja aresztowała w czwartek Juliana Assange'a. Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks, który opublikował już miliony tajnych dokumentów, przez jednych postrzegany jest jako prześladowany bohater walki o wolność informacji, a przez innych jako szukający rozgłosu manipulator.

Morawiecki: wypracowaliśmy dobry kompromis

Wypracowaliśmy dobry kompromis, Wielka Brytania ma dużo możliwości łagodnego wyjścia z UE - mówił w Brukseli po zakończeniu specjalnego unijnego szczytu w sprawie brexitu premier Mateusz Morawiecki. Wykluczył jednocześnie możliwość renegocjacji umowy o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

"Musimy wyjść z UE tak szybko, jak to możliwe"

Brytyjska premier Theresa May z zadowoleniem przyjęła decyzję Rady Europejskiej o przedłużeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do 31 października. Podkreśliła jednak, że intencją jej rządu jest opuszczenie Wspólnoty "tak szybko, jak to możliwe".

Jest zgoda na przedłużenie brexitu. Tusk podaje datę

Unijni przywódcy zgodzili się na przedłużenie brexitu - poinformował w nocy ze środy na czwartek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Przywódcy 27 państw członkowskich i Wielka Brytania zgodzili się na opóźnienie brexitu do 31 października.