USA

USA

19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany. Doszło do tego w sobotę we wczesnych godzinach rannych, po wielogodzinnych poszukiwaniach mężczyzny przez ponad 100 policjantów.

Czwartkowe oświadczenie prezydenta USA informujące o zamiarze wprowadzenia w przyszłym tygodniu 25 procentowego cła na import stali i 10 procentowego na aluminium spotkało się z międzynarodowym krytyką. Głos w tej sprawie zabrały między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Dwie osoby zginęły w piątek w wyniku strzałów na kampusie uczelni Central Michigan University w Mount Pleasant w stanie Michigan - poinformowała policja. Sprawca znajduje się na wolności.

Rosja odwołała zaplanowane na marzec rozmowy strategiczne ze Stanami Zjednoczonymi po tym, jak delegacja amerykańska w ostatniej chwili wycofała się ze spotkania poświęconego cyberbepieczeństwu - oświadczył ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow.

Departament Stanu oskarżył w czwartek Rosję o rozwijanie destabilizujących systemów broni z pogwałceniem zobowiązań wynikających z układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu (INF). Była to reakcja na orędzie Putina na forum rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego.

Setki par z karabinami Ar-15 w rękach wzięły udział w specjalnej uroczystości odłamu Kościoła Zjednoczeniowego w Pensylwanii. Podczas niej błogosławiono ich małżeństwa i celebrowano przyniesioną broń. Wyznawcy uważają ją za biblijne "żelazne rózgi", które mogłyby ocalić życie w ostatniej strzelaninie w liceum na Florydzie.

Kolejna załoga amerykańskiej maszyny EA-18G miała bardzo ciężkie przeżycia z powodu awarii systemu tlenowego. Podczas lotu na dużej wysokości temperatura w kokpicie nagle spadła do -30 stopni Celsjusza, a wnętrze wypełniła błyskawicznie zamarzająca para. Z dużym problemem i odmrożeniami zdołali wylądować.

Prezydent USA Donald Trump zawarł "nieformalną" umowę z koncernem Boeing na zakup dwóch nowych samolotów Air Force One za 3,9 miliarda dolarów czyli o 1,4 miliarda dolarów mniej, niż pierwotnie zakładano - poinformował Biały Dom.

Za sprawą państw zachodnich Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych miała potępić Teheran za to, że dopuścił do zbrojenia radykalnego szyickiego ruchu Huti w Jemenie. Rosyjskie weto podjęcie takiej decyzji uniemożliwiło. Stany Zjednoczone zagroziły podjęciem działań.