USA

USA

Donald Trump zaprosił do Białego Domu liderów Kongresu. Politico poinformował, opierając się na trzech źródłach pochodzących z Kongresu, że prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby podjąć temat budowy muru na granicy z Meksykiem. Do czasu dojścia do politycznego porozumienia w tej sprawie prace rządu - decyzją Trumpa - pozostają częściowo zawieszone.

Ambasador USA w Wielkiej Brytanii Robert "Woody" Johnson wyraził w poniedziałek wątpliwość co do możliwości zawarcia dużego brytyjsko-amerykańskiego porozumienia handlowego, jeśli Izba Gmin zaaprobuje wynegocjowaną przez premier Theresę May umowę w sprawie brexitu.

Decyzja Trumpa o wycofaniu amerykańskich wojsk z Syrii, wybór następczyni Angeli Merkel, wojna na Ukrainie oraz brexit to najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy na świecie według gości "Babilonu" w TVN24 BiS. Małgorzata Niezabitowska, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Eliza Olczyk, Magdalena Chrzczonowicz i Grażyna Staniszewska podsumowały miniony rok w sprawach międzynarodowych.

Syryjskie siły rządowe weszły w piątek - po raz pierwszy od kilku lat - do kontrolowanego dotychczas przez Kurdów miasta Manbidż. Wcześniej kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) zwróciły się do prezydenta Baszara al-Asada o ochronę miasta przed tureckimi atakami.

Osiemnastolatek, który oskarżył Kevina Spacey'ego o molestowanie, nagrał zajście i śledczy dysponują tym nagraniem - podaje CNN, powołując się na doniesienie o przestępstwie złożone w sądzie. Aktor został oskarżony o niestosowne zachowania, w tym molestowanie, już przez blisko 30 mężczyzn.

Była pierwsza dama USA Michelle Obama jest najbardziej podziwianą przez Amerykanów kobietą - wynika z sondażu Gallupa, którego wyniki opublikowano w czwartek. Po raz pierwszy od 17 lat tytuł ten zdobył ktoś inny niż była sekretarz stanu Hillary Clinton. Wśród mężczyzn najbardziej podziwiany pozostał były prezydent Barack Obama.

85-letnia Ruth Ginsburg, najstarsza sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego, przeszła operację usunięcia dwóch nowotworowych guzków w lewym płucu - poinformowała rzeczniczka Sądu Najwyższego Kathy Arberg. Sędzia zapowiedziała, że będzie wykonywała swoją pracę tak długo, jak będzie w stanie.