USA

USA

Setki par z karabinami Ar-15 w rękach wzięły udział w specjalnej uroczystości odłamu Kościoła Zjednoczeniowego w Pensylwanii. Podczas niej błogosławiono ich małżeństwa i celebrowano przyniesioną broń. Wyznawcy uważają ją za biblijne "żelazne rózgi", które mogłyby ocalić życie w ostatniej strzelaninie w liceum na Florydzie.

Kolejna załoga amerykańskiej maszyny EA-18G miała bardzo ciężkie przeżycia z powodu awarii systemu tlenowego. Podczas lotu na dużej wysokości temperatura w kokpicie nagle spadła do -30 stopni Celsjusza, a wnętrze wypełniła błyskawicznie zamarzająca para. Z dużym problemem i odmrożeniami zdołali wylądować.

Prezydent USA Donald Trump zawarł "nieformalną" umowę z koncernem Boeing na zakup dwóch nowych samolotów Air Force One za 3,9 miliarda dolarów czyli o 1,4 miliarda dolarów mniej, niż pierwotnie zakładano - poinformował Biały Dom.

Za sprawą państw zachodnich Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych miała potępić Teheran za to, że dopuścił do zbrojenia radykalnego szyickiego ruchu Huti w Jemenie. Rosyjskie weto podjęcie takiej decyzji uniemożliwiło. Stany Zjednoczone zagroziły podjęciem działań.

Na jednym z osiedli w Dakocie Północnej w USA zarządca wysłał lokatorom wiadomość, że od każdego psa ma być pobrana próbka DNA. Ma to służyć sprawdzeniu, kto nie sprzątnął odchodów po swoim pupilu. Zarządcy tłumaczą, że chodzi o czystość. Ale mieszkańcy, choć zgadzają się z tym, że o czystość trzeba dbać, mają wątpliwości, czy ktoś nie chce w ten sposób wyciągnąć od nich dodatkowych pieniędzy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podczas strzelaniny w szkole na Florydzie na miejscu znajdował się zastępca szeryfa, ale nie podjął żadnej akcji - wynika z informacji przekazanych przez szeryfa oraz z nagrań z pobliskich kamer. Jak podał szeryf hrabstwa Broward, funkcjonariusz miał stać na zewnątrz i czekać, podczas gdy wewnątrz budynku nastolatek strzelał z broni maszynowej do uczniów i nauczycieli.

Prokurator Robert Mueller, prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate, wystąpił w czwartek do sądu federalnego z nowymi zarzutami przeciwko dwóm byłym współpracownikom prezydenta Donalda Trumpa - Paulowi Manafortowi i Rickowi Gatesowi. Oskarża ich o przestępstwa podatkowe i defraudację.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę, że rozważy uzbrojenie w broń palną niektórych nauczycieli. Miałoby to pomóc chronić uczniów przed atakami podobnymi do tego, który 14 lutego pociągnął za sobą śmierć 17 uczniów w liceum na Florydzie.