USA

USA

Sąd okręgowy w Waszyngtonie odrzucił w środę wniosek 29-letniej Rosjanki Marii Butiny o zwolnienie jej za kaucją. Przebywająca w USA na wizie studenckiej Butina została oskarżona o działalność na rzecz interesów Moskwy.

Federalna wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 29-letnią Rosjankę Marię Butinę. Miała podejmować próby nawiązania bliskich kontaktów z politykami w USA za pośrednictwem Krajowego Związku Strzeleckiego (National Rifle Association), z którym blisko współpracowała. W kręgu podejrzeń znalazł się kongresmen Dana Rohrabacher.

Najpierw wywrócił kosze na śmieci, wyjadł z nich resztki, a następnie najedzony zażywał kąpieli w basenie na jednaj z posesji w Los Angeles. Szukającego ochłody, w gorącej Kalifornii niedźwiedzia nagrali przestraszeni mieszkańcy, którzy o nietypowym gościu zawiadomili również służby.

"Centralna pokrywa naścienna, latryna w przedziale transportowym" - taki niepozorny kawałek wyprofilowanego plastiku o wymiarach metr na metr kosztował wojsko USA dziesięć tysięcy dolarów za sztukę. Chodzi o część zamienną do największego amerykańskiego samolotu transportowego C-5 Galaxy. Fragment toalety wywołał aferę, która sięgnęła Kongresu i może przyspieszyć wielką rewolucję w wojsku USA.

Filmowy pościg w pobliżu Atlanty w amerykańskim stanie Georgia. Mężczyzna najpierw okradł sklep, następnie wskoczył do samochodu i zaczął uciekać. Kiedy zauważył, że dogania go policja, wyskoczył zza kółka rozpędzonego auta, próbując pieszo wymknąć się. Samochód przez chwilę toczył się bez kierowcy, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł na pobocze. Zdarzenie nagrała kamera z policyjnego samochodu. Nikt nie został ranny. Złodzieja zatrzymano kilkadziesiąt metrów dalej. Z porzuconego pojazdu odzyskano skradzione ze sklepu przedmioty, wśród nich alkohol, kilka steków i hot-dogi.

Federalna wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 12 agentów rosyjskiego wywiadu w ramach dochodzenia w sprawie ingerencji Rosji w wybory w USA prowadzonego przez prokuratora specjalnego Roberta Muellera. Skomentował to MSZ Rosji oznajmiając, że sprawa ma na celu "zepsucie atmosfery" przed spotkaniem Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.