Australia

Australia

Badacze z Uniwersytetu Monash w Melbourne potwierdzili, że delfiny, które spotkali w południowo-wschodniej Australii, to przedstawiciele zupełnie nowego, nieznanego gatunku. Dotąd ssaki pływające w okolicach Melbourne uznawano za delfiny butlonose.

Na publicznym basenie w miejscowości Darwin w Australii zamieszkał krokodyl. Zamiast strachu, wzbudził współczucie. Dlaczego? Ponieważ okazał się tak mały, że pomylono go z gumową zabawką.

Sprinkles, miś koala, przeszła radioterapię, która normalnie zarezerwowana jest dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Mieszkanka australijskiego zoo czuje się dobrze.

- Policjanci byli zmuszeni użyć gazu pieprzowego przeciwko rozwścieczonemu kangurowi, który zaatakował 94-letnią kobietę w przydomowym ogródku w Charleville w stanie Queensland - poinformowała australijska policja we wtorek.

Australijczycy na pewno na długo zapamiętają nazwę chilijskiego wulkanu Puyehue-Cordon Caulle, którego erupcja znów spowodowała zawieszenie części lotów zarówno w Australii, jak i w Nowej Zelandii.

W Australii odkryto kości dinozaura, należącego do tajemniczej rodziny spinozaurów. Były to rybożerne olbrzymy, których skamieniałości rozsiane są po wszystkich kontynentach - poinformował Discovery News.