Australia

Australia

Rok 2020 był pod wieloma względami przełomowy. Nowy koronawirus, który po raz pierwszy pojawił się w chińskim Wuhanie, rozprzestrzenił się na całym świecie powodując pandemię. W USA na nowo rozgorzały protesty pod hasłem Black Lives Matter, demonstracje wybuchły również po wyborach prezydenckich na Białorusi. W Górskim Karabachu doszło do kolejnych walk zbrojnych. Cały świat cierpiał również z powodu klęsk żywiołowych - między innymi susz i pożarów. Prezentujemy zdjęcia, na których uwieczniono najciekawsze momenty z tego historycznego roku.

Plaże w australijskim mieście Gold Coast, położonego w stanie Queensland, pokryły się ogromną ilością morskiej piany. Jednym zjawisko sprawiło przyjemność, choć znaleźli się też tacy, którzy nie mieli powodów do zadowolenia.

Podczas gdy u nas temperatura spada - bywa, że poniżej zera - i miejscami prószy śnieg, zaludniają się plaże Nowej Południowej Walii i Australii Południowej. W weekend na antypodach ma być upalnie, a temperatura może przekroczyć 40 stopni Celsjusza. We wtorek 1 grudnia w Australii rozpoczyna się oficjalne, kalendarzowe lato.