Pjongczang2018

Pjongczang2018

Treningi bez polskich skoczków. Niemiec pokazał moc

Polscy skoczkowie narciarscy nie wzięli udziału w niedzielnym treningu na dużym obiekcie w Pjongczangu. Wszyscy udali się na ceremonię medalową Kamila Stocha. Pod nieobecność Biało-Czerwonych świetną formę zaprezentował Niemiec Stephan Leyhe.

Sprawiła sensację na używanych nartach

Ester Ledecka jest jedną z bohaterek igrzysk. W supergigancie pojechała po złoto, choć dotychczas była bardziej znana z wyczynów na desce. Okazało się, że sukcesu nie byłoby bez nart. Nie byle jakich, bo wcześniej używała je Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w Pjongczangu także została mistrzynią olimpijską.

Norwegia dopadła Niemców. Zmiana na szczycie klasyfikacji

Niedziela była jednym ze spokojniejszych dni dla polskich sportowców rywalizujących w Pjongczangu. Bardzo miłe chwile przeżył natomiast Kamil Stoch, który tego dnia odebrał złoty medal za sobotni triumf na dużej skoczni. Dziś odbyło się łącznie sześć finałów, a na szczyt klasyfikacji medalowej wdrapali się Norwegowie. Śledź relację w sport.tvn24.pl.

Do hymnu. Żyła gra dla Stocha

Choć złoty medal olimpijski Kamil Stoch odbierze dopiero w niedzielę, to już dziś może posłuchać na swoją cześć "Mazurka Dąbrowskiego". Nietypowy prezent sprawił mu Piotr Żyła.

Stoch: z łatwością znajduję słowa podziękowania

- Po drugiej próbie wiedziałem, że oddałem dwa najlepsze skoki, jakie dziś mogłem, ale nie byłem pewien, czy to wystarczy - stwierdził na gorąco, po wywalczeniu trzeciego olimpijskiego złota, Kamil Stoch. Polak podkreślił też, że przed konkursem nie czuł wielkiej presji.

Po triumfie Stocha. "Żeby mi to było przedostatni raz"

Tak, to prawda - Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni w Pjongczangu. To jego trzecie złoto igrzysk, bo cztery lata temu wygrał obydwa konkursy indywidualne. - Nerwy trzymały mnie niesamowicie, do końca - wyznał ojciec zwycięzcy, pan Bronisław Stoch.

Czekaliśmy, czekaliśmy i jest. Stoch wyskakał złoto

Pięknie było już po pierwszej serii, Kamil Stoch prowadził, o 3,4 pkt przed Austriakiem Michaelem Hayboeckiem. Do wykonania miał ten jeden, jedyny krok, tak blisko i tak daleko do sukcesu. I zrobił go, wygrał, jest mistrzem olimpijskim igrzysk 2018 na skoczni dużej.

Bjoergen jak maszyna. Wyrwała dla Norwegii kolejne złoto

Gdy rozpoczynała ostatnią zmianę, Norwegia była trzecia. Marit Bjoergen nie zamierzała się oszczędzać. Włączyła turbodoładowanie, szybko objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca. Norweska sztafeta pań z olimpijskim złotem.

Stoch znów to zrobił! Ma trzeci olimpijski tytuł

Tydzień z igrzyskami za nami. Mamy wreszcie pierwszy upragniony medal. Znów zadbał o to fenomenalny Kamil Stoch. To - bez wątpienia - największe wydarzenie soboty w Pjongczangu. Tak ten dzień relacjonowaliśmy w sport.tvn24.pl

Zajął 82. miejsce. "Trenowałem na rolkach, nie było gdzie iść na narty"

Przy okazji tak dużej imprezy jak igrzyska olimpijskie, gdy wszyscy polscy narciarze przyciągają uwagę, często ktoś nie wytrzymuje i bez ogródek skarży się na działanie Polskiego Związku Narciarskiego. Tak samo jest również w Pjongczangu. - Potrzeba więcej profesjonalizmu. Nie było żadnej wizji - ocenił Maciej Staręga, który w piątkowym biegu na 15 km techniką dowolną zajął... 82. miejsce.

Niezmącony spokój Stocha. "Walczyć mam w sobotę"

- Czuję się na tej skoczni coraz lepiej - stwierdził Kamil Stoch po kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Skoczek z Zębu był najlepszym z Polaków i uplasował się na siódmym miejscu. Wygrał Norweg Robert Johansson.