Pjongczang2018

Pjongczang2018

Polacy awansowali w komplecie. Inni skakali dalej

Czterech Polaków zakwalifikowało się do sobotniego konkursu na dużej skoczni na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Najwyżej - siódmy - był Kamil Stoch, który poleciał na odległość 131,5 metra. Wygrał Norweg Robert Johansson.

Za młoda na Soczi, złota w Pjongczangu. Bez wsparcia taty nie byłoby sukcesu

W 2016 roku, mając 15 lat, Chloe Kim została pierwszą kobietą w historii snowboardu, która otrzymała za zjazd maksymalną notę 100 punktów. W 2014 roku w Soczi była za młoda, by wystartować. Teraz robi zawrotną karierę i błyszczy na zawodach. Złota medalistka igrzysk w Pjongczangu wie, że nie osiągnęłaby tyle, gdyby nie wsparcie i poświęcenie jej taty, który zostawił karierę, by jego córka mogła gonić za marzeniami.

Wirus na igrzyskach. Chorzy pierwsi sportowcy

Dwóch szwajcarskich olimpijczyków występujących w narciarstwie w stylu dowolnym walczy z wirusem - poinformowało kierownictwo ekipy. To dwa pierwsze potwierdzone przypadki zachorowania wśród sportowców uczestniczących w igrzyskach w Pjongczangu.

Mała Holandia, a ma już 13 medali. Kolejny dzień, kolejne złoto w panczenach

Zakończyła się rywalizacja w siódmym dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Godnym podkreślenia jest już szósty złoty medal reprezentacji Holandii w panczenach. W sumie ten mały kraj ma już 13 krążków, a wszystkie wywalczone na lodowych torach. Z polskiego punktu widzenia najciekawiej było w kwalifikacjach do konkursu skoków na dużym obiekcie. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia z olimpijskich aren w sport.tvn24.pl.

Stoch postraszył, potem odpuścił. Jest skład na kwalifikacje

Kamil Stoch pokazał się z dobrej strony na ostatnich treningach przed sobotnim konkursem olimpijskim na dużej skoczni w Pjongczangu. W czwartek zajął - kolejno - drugie i pierwsze miejsce, a ostatnią serię opuścił. Decyzją selekcjonera Stefana Horngachera w piątkowych kwalifikacjach zabraknie Piotra Żyły, któremu treningi znów kompletnie nie wyszły.

Najmłodsza z Polek najlepsza. Otarła się o medal

Wreszcie dobre wieści z Pjongczangu. Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce w biathlonowym biegu na 15 km, a mogłoby być nawet lepiej gdyby nie jedno pudło na strzelnicy. Szansę na świetny wynik w ostatniej chwili wypuściła Weronika Nowakowska. Złoto sensacyjnie dla Szwedki Hanny Oeberg.

Udany start biathlonistek. Medalu jak nie było, tak nie ma

W czwartek na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu rozdano dziewięć kompletów medali. Polacy nadal pozostają bez krążka. Najbliżej sukcesu była biathlonistka Monika Hojnisz, która zajęła szóstą lokatę w biegu na 15 km. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia IO w sport.tvn24.pl.