Pjongczang2018

Pjongczang2018

Norwegia odjeżdża z medalami

Kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, biathlon i short track - w tych dyscyplinach rywalizowali we wtorek Biało-Czerwoni na olimpijskich arenach w Pjongczangu. Brązowe medale za konkurs drużynowy odebrali tego dnia polscy skoczkowie. Śledź relację w sport.tvn24.pl.

Podzielili się złotem. Mistrz z polskimi korzeniami

Chciał ścigać się w biało-czerwonych barwach, ale trafił do kanadyjskiego boba. I właśnie dla tego kraju pochodzący z Polski Alexander Kopacz wspólnie z Justinem Krippsem zdobył złoty medal igrzysk w bobslejowych dwójkach. Mistrzami zostali także Niemcy Francesco Friedrich i Thorsten Margis, którzy mieli identyczny czas.

Stoch zawiedziony, trener go broni. "Jest tylko człowiekiem"

Wszystko zależało od niego. Gdyby Kamil Stoch skoczył metr, dwa dalej, pewnie byłby srebrny medal. Metrów zabrakło, ale w polskiej reprezentacji nikt tragedii z trzeciego miejsca na igrzyskach nie robi. - Jesteśmy całkowicie zadowoleni z brązu - zapewnił trener Stefan Horngacher.

Dumna mama Kota. "Jest super, cieszę się tym medalem"

- Wielka duma i radość, że się udało. W trakcie konkursu było napięcie. Walczyliśmy z Niemcami do końca o srebrny medal, ale nie jest mi żal. Cieszę się z brązu. Syn pierwszy wróci do domu, więc na mnie będzie czekał. Mam nadzieję, że podziękuje mamie - przyznała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Kot, mama Macieja, brązowego medalisty w drużynie skoczków na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Ząb oszalał. Szykuje skoczkom powitanie

Rodzinny Ząb wcześniej planował powitać tylko Kamila Stocha, swojego najsłynniejszego mieszkańca. Po brązowym medalu w konkursie drużynowym na igrzyskach w Pjongczangu nastąpiła zmiana planów. - Ja już dziś zapraszam ich do Zębu. Chcemy im dać to, co mamy dla nich najpiękniejsze: wdzięczność i podziękowanie za to dostarczenie tylu pięknych sportowych emocji - zapowiedział Bronisław Stoch, wujek Kamila i wójt Poronina.

Takiego medalu jeszcze nie mieliśmy

Przeszli do historii. Brąz wywalczony przez Macieja Kota, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha jest pierwszym w historii medalem polskich skoczków w konkursie drużynowym na igrzyskach.

Doping w curlingu potwierdzony. "Bez wpływu na formę i wyniki"

Smutne i zaskakujące doniesienia z Pjongczangu. Badanie próbki B potwierdziło stosowanie dopingu przez reprezentującego Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Kruszelnickiego. Zdziwienie jest spore, bo to brązowy medalista w curlingu, dyscyplinie, którą skandale omijały dotąd szerokim łukiem.

Polska biathlonistka obrażana. "Skala chamstwa jest niewyobrażalna"

Spore zamieszanie wokół Weroniki Nowakowskiej i jej występu olimpijskiego. Biathlonistce nie w smak były nieprzychylne komentarze w sieci i hejterom odpowiedziała w niewybrednych słowach. Teraz za "wulgarność" przeprosiła. - Nie jest to mój normalny sposób komunikowania - zaznaczyła.

Złoto po fotofiniszu. "Marzy o tym każdy sportowiec"

Francuski biathlonista Martin Fourcade został mistrzem olimpijskim w biegu ze startu wspólnego na 15 km. To jego drugie złoto wywalczone w Pjongczangu, wcześniej triumfował w biegu na dochodzenie. W niedzielę na finiszu pokonał Niemca Simona Schemppa.

Stoch medal uczcił piwem. "To sukces mojej żony i sztabu"

- Jestem bardziej doświadczony, mam inną świadomość. Z wiekiem bardziej potrafi się docenić to, co inni dla nas robią. Będę to powtarzał przy każdej okazji – ten medal to sukces wielu ludzi, przede wszystkim mojej żony i całego sztabu naszej kadry - powiedział po ceremonii medalowej Kamil Stoch, mistrz olimpijski w konkursie na dużej skoczni.