Pjongczang2018

Pjongczang2018

Więcej gejów na igrzyskach. O siedmiu

Łyżwiarz figurowy Adam Rippon sięgnął w Pjonczangu po brąz w konkursie drużynowym, zostając tym samym pierwszym zdeklarowanym gejem w historii amerykańskiego sportu, który dostał się na podium igrzysk w wydaniu zimowym.

Z rynny prosto do szpitala. Fatalny upadek 16-latka

Chwile grozy przeżył na igrzyskach olimpijskich Yuto Totsuka. W drugiej serii finału snowboardowej konkurencji halfpipe'u 16-letni Japończyk uderzył o rampę i obiekt opuścił w asyście lekarzy. Wyglądało strasznie, na szczęście skończyło się na potłuczeniach.

Małżeństwo na medal. Wyszczotkowali historyczny wynik

Są doskonale zgrani w życiu prywatnym i potwierdza się to na curlingowym torze. Aleksandr Kruszelnicki i Anastazja Bryzgałowa są małżeństwem i we wtorek cieszyli się ze wspólnie wywalczonego medalu olimpijskiego w Pjonczangu.

Polacy nadal bez medalu. Bogata kolekcja Niemców

Niemieccy sportowcy zdobyli w środę dwa złote i brązowy krążek igrzysk olimpijskich w Pjongczangu i umocnili się na prowadzeniu w tabeli medalowej. Z dorobkiem 7-2-3 mogą też pochwalić się największą dotychczas liczbą reprezentantów na podium. Polacy wciąż są bez żadnego krążka. Tak relacjonowaliśmy szósty dzień igrzysk w sport.tvn24.pl.

Szybszy o 0,02 sekundy. Wyrwał srebro ostatnim ślizgiem

Niezwykle zacięty był finisz narciarskiego sprintu techniką klasyczną na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Włoch Federico Pellegrino po pasjonującej końcówce zdobył srebro, pokonując o włos przedstawiciela Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Bołszunowa. Wygrał w świetnym stylu Norweg Johannes Hoesfolt Klaebo.

Była głodna, później została mistrzynią. Genialna 17-latka

Dumna jest Korea Południowa, bo stamtąd pochodzą jej rodzice, cieszą się też Amerykanie. 17-letnia Chloe Kim została mistrzynią olimpijską w snowboardowej konkurencji halfpipe. A jeszcze przed zjazdem nastolatka skarżyła się na pewien dyskomfort.

Bródka daleko od medalu. Holender poza zasięgiem

Zbigniew Bródka bez medalu w rywalizacji panczenistów na 1500 metrów na igrzyskach w Pjongczangu. Polak, który bronił tytułu sprzed czterech lat, zajął dopiero 12. miejsce. Pozostali Polacy daleko.

Tak zdobył złoto. Ma to, czego mu brakowało

Austraiak Marcel Hirscher wygrał kombinację alpejską w igrzyskach w Pjongczangu. Kolejne miejsca zajęli Francuzi - Alexis Pinturault i Victor Muffat-Jeandet. Zajmujący 46. miejsce po zjeździe Michał Kłusak slalomu nie ukończył.