Pjongczang2018

Pjongczang2018

Bańka: Mówiłem, że dwa czy trzy medale to będzie dobry wynik

Rekordowej liczby medali zimowych igrzysk polscy sportowcy z Pjongczangu nie przywiozą. Zaledwie dwa krążki wywalczone do tej pory nie są zaskoczeniem dla ministra sportu. - To, że dzisiaj nie mamy nowych nazwisk, gwiazd, to efekt wieloletnich zapóźnień szkoleniowych - przyznał Witold Bańka.

Bjoergen królową zimy. Nikt nie ma więcej medali

Marit Bjoergen zdobyła w Pjongczangu czternasty medal olimpijski w karierze. Nikt w historii zimowych igrzysk nie ma ich w swoim dorobku więcej. W środę Norweżka sięgnęła po brąz w sprincie drużynowym, startując razem z Maiken Caspersen Fallą.

Kowalczyk zadowolona. "Duży sukces"

- Taki wynik na igrzyskach dla polskich biegów narciarskich to bardzo duży sukces - oceniła Justyna Kowalczyk po zajęciu siódmego miejsca, wespół z Sylwią Jaśkowiec, w drużynowym sprincie w Pjongczangu.

Amerykanki ozłocone pierwszy raz. Kowalczyk i Jaśkowiec w ósemce

Do bezpośredniej walki o medale włączyć się nie udało, Justynie Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec sił wystarczyło na siódme miejsce. W sprincie drużynowym sensacyjnymi mistrzyniami Kikkan Randall i Jessica Diggins z USA. To historyczne złoto dla Amerykanek w biegach narciarskich.

"Jezu, proszę, pozostaw mi to złoto". Pomogło

Włoszka Sofia Goggia mistrzynią olimpijską w zjeździe alpejskim, a bardzo ciekawie było też za jej plecami. Srebro - sensacyjnie - dla Norweżki Ragnhild Mowinckel. Brąz dla Amerykanki Lindsey Vonn, która została tym samym najstarszą alpejką w historii na podium igrzysk.

W Soczi medal, w Pjongczangu łzy. "Głębsze analizy po igrzyskach"

Na poprzednich igrzyskach miały medal, w Pjongczangu odpadły w ćwierćfinałach. Polskie panczenistki miały później do siebie pretensje. - Mamy szefową szkolenia i prezesa związku. Myślę, że będą chcieli zabrać głos w tej sprawie - skomentowała w rozmowie z reporterem TVN24 najbardziej doświadczona w drużynie Katarzyna Bachleda-Curuś.

Japonki jak huragan. Mają złoto i rekord

W środę Polacy zaprezentowali się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Za nami występy biegaczy narciarskich i łyżwiarek szybkich. Tak wydarzenia z igrzysk relacjonowaliśmy w sport.tvn24.pl.

Kolejne podejście Kowalczyk. Trudne zadanie polskich sztafet

W środę Polacy zaprezentują się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec oraz Maciej Staręga i Dominik Bury wystąpią w kwalifikacjach narciarskiego sprintu, a łyżwiarki szybkie będą walczyć o siódmą lokatę.

Awantura u łyżwiarek. "To narodowa hańba"

Zamieszanie w łyżwiarskiej reprezentacji Korei Południowej na igrzyskach w Pjongczangu. Kibice gospodarzy są zbulwersowani, bo dwie zawodniczki zrzuciły odpowiedzialność za porażkę na trzecią z panczenistek.

Łyżwiarki wiedzą, jak nie pokazać za dużo. "Jestem pozaklejana"

Okazuje się, że łyżwiarki figurowe stosują specjalne taśmy i kleje, aby upewnić się, że ich kostiumy pozostaną na miejscu do końca występów. O szczególnych środkach ostrożności tancerek na lodzie jest głośno od poniedziałku. Nikt nie chce przyciągnąć uwagi, jak nieumyślnie uczyniła to Francuzka Gabriella Papadakis, gdy spod jej kusej sukienki wyłoniła się obnażona pierś.

Łzy i oskarżenia u panczenistek. "Myśmy przegrały w szatni"

Fatalny występ, błyskawiczny koniec marzeń o medalu, a potem łzy i gorzkie słowa. Drużyna polskich panczenistek przegrała poniedziałkowy ćwierćfinał, a jedna z jej uczestniczek oświadczyła, że źle działo się już wcześniej. We wtorek skomentował to prezes PZŁS.

Upragnione medale na szyjach. Skoczkowie uhonorowani

Wreszcie je mają. Drużyna polskich skoczków narciarskich odebrała brązowe medale wywalczone na dużej olimpijskiej skoczni w Pjongczangu. To pierwszy krążek imprezy tej rangi wywalczony przez Biało-Czerwonych w zmaganiach zespołowych.

Trzeci przypadek dopingu. Hokeista opuszcza wioskę

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) poinformował we wtorek o pozytywnym wyniku testu antydopingowego u kolejnego olimpijczyka - słoweńskiego hokeisty Zigy Jeglicia. Wykryto u niego fenoterol, lek rozszerzający oskrzela. Zawodnik został tymczasowo zawieszony.